Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdní Berdych a Wozniacká dotáhli Prostějov k hladké obhajobě titulu

Davis Cup

  18:53
PROSTĚJOV - Tenisté Prostějova porazili ve finále extraligy družstev Přerov 5:1 a obhájili titul. Staronovým šampionům pomohla k vítězství i současná světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska, která porazila 7:5, 6:3 Renatu Voráčovou. Prostějov zopakoval zisk titulu z roku 2008, loni se extraliga kvůli termínové kolizi s Davisovým pohárem nekonala.

Dánka Caroline Wozniacká při finále české tenisové extraligy. foto: ČTK

Dvacetiletá Wozniacká se na Hané připravuje už od pondělí a v prvním setu se herně spíše hledala. Voráčová favoritce statečně vzdorovala a dokonce už při svém podání vedla 5:2. Wozniacká hrála do té doby nervózně, postupně se ale uklidnila a zpřesnila údery. První sadu pěti vítěznými hrami za sebou otočila a v druhé už potvrdila svoji kvalitu.

"Měla jsem zápasovou přestávku. Trvalo mi delší dobu, než jsem se dostala do hry, hlavně v prvním setu jsem měla problémy. Vítězství nebylo proto z tohoto pohledu snadné. Ještě potřebuji trénovat. Jsem ráda, že jsem svým výkonem pomohla Prostějovu k vítězství," uvedla po utkání Wozniacká.

Rok 2010 v obrazech

Její soupeřka Voráčová podotkla, že neměla v tomto duelu co ztratit. "Proto jsem v úvodu více riskovala, což mi vyšlo. S Wozniackou jsem hrála poprvé.

K úspěchu se s ní musí bojovat o každý míč. Ve druhém setu mi už docházely síly, neboť jsem celý den před zápasem s nachlazením ležela v posteli a léčila se," dodala Voráčová.

Další hvězda domácího výběru Tomáš Berdych zdolal bez vážnějších problémů Lukáše Rosola. Berdych vedl už 5:0 a soupeře nepustil k vážnější akci. V závěru setu sice povolil uhrát Rosolovi tři hry, ale celý zápas měl pod kontrolou a vyhrál 6:3, 6:4.

Jediný bod Přerova získal Pavel Šnobel, kterému ve druhém setu vzdal Lukáš Lacko. První set vyhrál Lacko 6:3 a ve druhém byl v době předčasného ukončení stav nerozhodný 5:5. "Jenže v tu chvíli získal Berdych rozhodující pátý bod, který znamenal pro Prostějov konečné vítězství a obhajobu titulu.

Proto už tento výsledek nemohl nic ovlivnit a kvůli slavnostnímu vyhlášení výsledků jsme jej ukončili," řekl manažer prostějovského týmu Tomáš Cibulec.

Na prostějovském vítězství se podílel i Rus Andrej Golubjov, který zdolal Slováka Dominika Hrbatého 6:4, 6:3, Jaroslav Pospíšil si ve třech setech poradil s Jiřím Školoudíkem a Petra Kvitová naprosto s přehledem přehrála Terezu Hladíkovou, s níž ztratila jen dvě hry ve druhém setu.

Autor: