17. března 2018 22:17, aktualizováno  23:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hvězdný Federer po velkém boji zdolal Čoriče a je ve finále v Indian Wells

• 0Diskuse
Roger Federer v semifinále Indian Wells. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer v semifinále Indian Wells. | foto: ČTK/AP

INDIAN WELLS Světová tenisová jednička Roger Federer v semifinále v Indian Wells porazil po boji 5:7, 6:4, 6:4 Chorvata Bornu Čoriče a na kalifornském turnaji série Masters si zahraje o rekordní šestý titul. Ve svém osmém finále v Indian Wells se Federer utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem, který zdolal 6:2, 6:3 Kanaďana Milose Raonice.

Šestatřicetiletý Federer vyhrál i sedmnáctý zápas od začátku sezony, což se mu podařilo poprvé v kariéře. Dosud bylo jeho maximem 16 výher ze sezony 2006.

Švýcar šel do utkání s Čoričem bez ztráty setu na turnaji, ale v utkání s 49. hráčem světa byl na hraně vyřazení. Jednadvacetiletý Chorvat vedl 7:5 a 4:2, ale nedokázal dovést set ani zápas do vítězného konce.

Fanoušci Rogera Federera na turnaji v Indian Wells.

V dobré pozici byl Čorič i ve třetí sadě, dvakrát sebral Federerovi podání, ale zkušený Švýcar si vždy dokázal servis vzít zpět. Obhájce titulu zakončil zápas jedenácti získanými body za sebou, po dvou hodinách a 20 minutách proměnil první mečbol.

Turnaj v Indian Wells

(tvrdý povrch)

Muži (dotace 7 972 535 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Federer (1-Švýc.) - Čorič (Chorv.) 5:7, 6:4, 6:4, Del Potro (6-Arg.) - Raonic (32-Kan.) 6:2, 6:3.