24. listopadu 2008 13:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hvězdný Larsson hraje florbalovou ligu

Henrik Larsson, bývalý útočník švédské reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Henrik Larsson, bývalý útočník švédské reprezentace. | foto: ČTK

STOCKHOLM Fotbalový kanonýr Henrik Larsson si během úspěšné kariéry vyzkoušel nejlepší ligové soutěže na světě, teď naskočil do té nejprestižnější i ve florbalu. Ve Švédsku populární sport hrával v mládí a finesy s hokejkou nezapomněl. O víkendu odehrál zápas za svůj rodný Helsingborg a dostalo se mu i chvály od trenéra.

Ten jej poprvé využil za stavu 1:4, nakonec jeho tým vyhrál 7:6 v prodloužení. "Henke (Larsson) nám vrátil vítězného ducha," rozplýval se po utkání kouč domácích, na jejichž atraktivní posilu se přišlo podívat 2000 diváků.

Sedmatřicetiletý Larsson, kterému skončila fotbalová sezona, se chce až do ledna věnovat výhradně florbalu. Na to, aby se popral o nominaci na světový šampionát do České republiky, je ale příliš pozdě.

Poté se zase vrátí k tréninku v týmu Helsingborgu. Zde mu skončila v listopadu smlouva, předpokládá ale, že ji prodlouží. Více než stonásobný reprezentant by chtěl také pomoci národnímu týmu, v němž nosí kapitánskou pásku.

ČTK

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz