Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Isinbajevová bere věci do vlastních rukou. Chce být šéfkou ruské atletiky

Sport

  14:58
MOSKVA/PRAHA - Isinbajevová chce šéfovat ruské atletice Tyčkařka Jelena Isinbajevová se chce ucházet o post šéfky ruského atletického svazu ARAF. V podzimních volbách by se čtyřiatřicetiletá světová rekordmanka ráda stala nástupkyní Dmitrije Šljachtina a chce se zasadit o co nejrychlejší navrácení členství v mezinárodní federaci IAAF.

Ruský prezident Vladimir Putin a Jelena Isinbajevová. foto: ČTK/AP

„Chci to zkusit. Reputaci na to (stát se prezidentkou domácí federace) mám,“ řekla dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa v rozhovoru na svazovém webu.

Ruský svaz kvůli suspendaci za rozsáhlý dopingový skandál pozbyl členství v IAAF a jeho sportovci už od listopadu nemohou startovat na mezinárodních soutěžích. Chybět budou i na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde atletické soutěže začnou v pátek; start jim nevymohly ani protesty proti kolektivnímu trestu.

Zleva: Mutko, Putin a Isinbajevová.
Jelena Isinbajevová během bohoslužby v moskevském chrámu.

„ARAF má před sebou složitou cestu za návratem do mezinárodní atletiky. A to, že jsem nedostala možnost startovat na olympiádě jako sportovec, mi pomůže v mém snažení o návrat členství v IAAF. Přeji si, aby naši atleti opět startovali v mezinárodních závodech. Návrat ruských sportovců mezi elitu pro mě představuje obrovskou motivaci a zároveň vidinu jakési kompenzace za absenci v Riu,“ řekla Isinbajevová.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...