Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 15 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fantastickou Hustopečskou laťku ozdobil ‚Superman‘ Tamberini vyrovnaným rekordem

Vítězný Ital Tamberini. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězný Ital Tamberini. | foto: ČTK

HUSTOPEČE Ital Gianmarco Tamberi vyhrál Hustopečské skákání výkonem 238 cm, kterým vyrovnal pět let starý rekord mítinku Rusa Ivana Uchova. Závod měl strhující závěr, neboť čtyři výškaři zdolali hranici 230 cm. Český reprezentant Jaroslav Bába skončil šestý výkonem 228 cm.

Závod žen vyhrála Levern Spencerová ze Svaté Lucie, která zdolala 195 cm. Brňanka Michaela Hrubá skočila o dva centimetry méně, což stačilo na třetí místo.

Jaroslav Bába na Hustopečské laťce.
Jaroslav Bába na Hustopečské laťce.

Tamberi potřeboval k vítězství pět skoků, všechny výšky zdolal na první pokus. Na závěr se neúspěšně pokoušel překonat 240. Tamberi vyhrál i předchozí mítinky Beskydskou laťku výkonem 233 cm a Banskobystrickou laťku s 235 cm.

„Moje forma graduje, což potvrzuje dnešní výkon. Cítil jsem se v pohodě a mnoho mi nechybělo k překonání 240 centimetrů,“ řekl Tamberi. Druhý Brit Chris Baker potřeboval jednu opravu na 236 cm.

Nový kyperský národní rekord 232 centimetrů vynesl třetí pozici Kyriaku Ioanouovi. Přes 230 centimetrů se dostal i čtvrtý v pořadí Ital Silvano Chesani.

Oba se díky těmto výkonům navíc posunuli do čela letošních světových halových tabulek. Asijský rekordman a úřadující halový mistr světa - Katařan Mutaz Essa Baršim - dosud skočil ve švédském Mälmo „jen“ 234 cm.

Hustopečské skákání, halový atletický mítink ve skoku do výšky

Muži: 1. Tamberi (It.) 238, 2. Baker (Brit.) 236, 3. Ioannu (Kypr) 232, 4. Chesani (It.) 230, 5. Barry (Bah.), 6. Bába (ČR) a Bednarek (Pol.) všichni 228.

Ženy: 1. Spencerová (Sv. Lucie) 195, 2. Amataová (Nig.), 3. Hrubá obě 193, ...5. Marešová 187, 9. Strachová (všechny ČR) 181.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Vítězný Ital Tamberini. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Vítězný Ital Tamberini. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Vítězný Ital Tamberini. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Advantage Consulting, s.r.o.
Frontend developer

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč