14. června 2007 8:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Já ty soutěže neznám

PRAHA Přestože závěr letošního ročníku první ligy neprovázely skandály v podobě podezření z korupce (jak tomu bylo před rokem), v nižších soutěžích je naopak pořádně rušno. Pondělním druholigovým zápasem mezi Bystrcí a Vítkovicemi se bude zabývat policie i disciplinární komise ČMFS.

Oběma týmům šlo o záchranu, Bystrc po poločase vedla 2:0, ale hosté pak utkání otočili čtyřmi góly. Zvláštní výsledky přinesly i další nižší soutěže – například v pražské I. A třídě byly k vidění dvě podezřelé výhry o jedenáct gólů... O tom, že čím níže se soutěžemi sestupuje, tím větší „džungle“ je k vidění, se mluví už dlouho. „Já takový pocit ale nemám,“ říká místopředseda Českomoravského fotbalového svazu Vlastimil Košťál.

Co říkáte na podezřelé výsledky v závěrečných kolech nižších soutěží?
Nemám na to žádný názor. Musí se to ale vyšetřit, a pokud tam došlo k nějakým pochybením, tak je třeba to s veškerou vehemencí potrestat.

Aféry z nižších soutěží poškozují český fotbal úplně stejně jako skandály z první ligy, souhlasíte?
Všechno je to fotbal. Já si ale myslím, že první liga ničím takovým v současné době určitě netrpí. A jestli se něco nekalého děje v nižších soutěžích, tak je třeba to vymýtit.

Celý rozhovor s Vlastimilem
Košťálem a další informace 
si přečtěte v dnešním vydání deníku