Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jachtařky Šmídová s Mrzílkovou zatím čtvrté

Sport

  10:46
ČCHING-TAO - České jachtařky Lenka Šmídová s Lenkou Mrzílkovou zahájily nadějně olympijský závod třídy 470, když jim po dvou jízdách patří čtvrtá příčka s odstupem jediného bodu za medailovými pozicemi. U břehů v Čching-tao zahájily šestým místem, v druhé dnešní rozjížďce pak skončily čtvrté.

Jachtařky Lenka Šmídová (vpravo) a Lenka Mrzílková si naposled kontrolují věcí před odletem do Pekingu. foto: ČTK

V úvodu druhé jízdy se sice české jachtařky držely až v druhé polovině startovního pole, na předposledním úseku ale dokázaly předstihnout hned sedm lodí a čtvrté místo uhájily až do cíle.

V průběžném pořadí tak mají české reprezentantky deset bodů, o šest více než vedoucí posádky Nizozemska a Austrálie. Bronzové medailistky z letošního světového šampionátu Elise Rechichiová a Tessa Parkinsonová dojely dvakrát druhé, nizozemská loď Marcelien de Koningové a Lobke Berkhoutové má na kontě první a třetí místo. Třetí jsou Španělky.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat