Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Jackie Stewart volá po odvolání Ecclestonea

Sport

  18:01
LONDÝN - Trojnásobnému mistru světa v závodech vozů formule 1 Jackiemu Stewartovi se zdá, že královské automobilové třídě škodí neomezená moc v rukou jejího šéfa Bernieho Ecclestonea, a volá po změně.

Bernie Ecclestone. foto: internet

Ideální by podle něj bylo, kdyby britský magnát složil funkci, stejně jako prezident automobilové federace Max Mosley. "Velká obměna je velmi potřebná," uvedl devětašedesátiletý Stewart v rozhovoru s britskými Timesy.

Ecclestonea na jednu stranu pochválil za to, že dostal formuli 1 tam, kde je co do prestiže v současnosti, vadí mu ale jeho neomezené vládnutí. "On teď řídí vše a nikdo se neodváží pustit se s ním do mocenského boje," řekl Stewart. Ecclestone si podle něj vybudoval takovou pozici, že může zlikvidovat každého, koho by napadlo pokusit se něco změnit.

Navíc je podle Stewarta špatné, že neexistuje žádný plán pro případ, až jednou osmasedmdesátiletý promotér odejde na odpočinek. A Ecclestone si prý na svoji moc tak zvykl, že ani nebude chtít nějakou přechodnou fázi akceptovat.

Ani v případě Mosleyho si Stewart nebral servítky. Aféra s videem, na kterém byl první muž FIA zachycen při sexuálních hrátkách s pěticí prostitutek, byla podle něj jedinečnou příležitostí ke změně ve vedení federace. Stewart vyjádřil údiv, že po Mosleyho skandálu žádný z majitelů formulových týmů nebo funkcionářů "opravdu veřejně nevyjádřil svůj názor".

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!