Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Jágr opět vede kanadské bodování NHL

9:24
NEW YORK - Jen jednu třetinu vydržel Tomáš Vokoun v brance Nashvillu ve čtvrtečním utkání NHL proti hokejistům New Yorku Rangers, než kvůli zranění kolena vystřídal.

Martin Straka a Jaromír Jágr foto: ČTK

Předtím inkasoval dvakrát po střelách svých spoluhráčů z vítězného týmu z letošního mistrovství světa Jaromíra Jágra a Petra Průchy, kteří výrazně přispěli k vítězství hostů 5:1.

Průcha navázal na svou střeleckou sérii dokonce dvěma góly, Jágr přidal do své bilance dvě asistence a osamostatnil se v čele kanadského bodování soutěže.

Ani jedna ze šesti branek nepadla v přesilovce, i když Predators na hru v početní výhodě hodně spoléhají. Ubránili jsme je i proto, že na ně posílají pořád ty samé hráče," řekl Jágr zámořským novinářům.

Obraně Nashvillu dělal velké potíže svou houževnatostí Průcha. "Proti takovým týmům se musí hrát tvrdě. Jinak se můžete na mašinu Jágra a spol. jen koukat," uvedl brankář Chris Mason, který od druhé třetiny zastupoval Tomáše Vokouna.

Vokoun nemohl do rozkleku
Český gólman si ve 13. minutě poranil při zákroku proti střele Dariuse Kasparaitise koleno. Na začátku druhého dějství se zkoušel do brankoviště vrátit, ale musel od toho upustit a dnes se podrobí vyšetření magnetickou rezonancí. "Snažil jsem se to protahovat, nemohl jsem jít do rozkleku. Zaskočilo mě to, zkoušel jsem natáhnout nohu, ale nešlo to. Musel jsem z ledu, to už jsem tušil, že je něco špatně," řekl podle agentury AP Vokoun, jemuž zranění pokazilo jubilejní 300. start v NHL.

O výhře Columbusu nad New Yorkem Islanders 4:3 rozhodl proměněným trestným střílením David Výborný. Dvě asistence si připsal jeho spoluhráč Jan Hrdina. Pod výhru Buffala proti Anaheimu se gólem podepsal Aleš Kotalík.

Obrat Tampy v utkání se St. Louis režíroval Václav Prospal, jenž nahrál na dvě branky. Ani jedna ze šesti branek nepadla v přesilovce, i když Predators na hru v početní výhodě hodně spoléhají. "

Spokojen mohl být brankář Rangers Henrik Lundqvist, i když ho 16 minut před koncem připravil o čisté kontě Perreault, jemuž asistoval Marek Židlický. "Je radost chytat v takovém týmu. Všichni tvrdě makají. Stačí se podívat, co střel naše obrana dneska zblokovala," uvedl Lundqvist.

Na penalty je Výborný
Columbusu pomohly k vítězství i dvě asistence Jana Hrdiny. Výhru 4:3 ale domácím zajistil David Výborný, který překonal DiPietra a rozhodl závěrečný rozstřel.

"Věděl jsem od začátku, kam budu střílet," uvedl český reprezentant. "Jejich gólmana znám z mistrovství světa, proto jsem zkusil střelu na lapačku. Dva body jsou pro nás cenné," řekl český kapitán ze šampionátu ve Vídni, přestože tříbodový zisk Columbus ztratil až v poslední minutě základní hrací doby. Premiérového gólu v sezoně dosáhl domácí Sergej Fjodorov.

Nadějné dvougólové vedení prohospodařili proti Tampě hokejisté St. Louis, kteří na Floridě prohráli 3:4. "Měli jsme je na lopatě, ale najednou jsme se začali strachovat o výsledek," posteskl si Mike Sillinger, autor dvou gólů. "Jestli chceme vítězit, nesmíme se bát úspěchu. Musíme po vítězství doslova prahnout," dodal.

Jedním gólem se útočník Aleš Kotalík podílel na výhře Buffala nad Anaheimem 3:2 v prodloužení. "Všichni vědí, co mají na ledě dělat. I proto jsme dneska vyhráli," řekl český střelec, který bojuje o olympijskou nominaci. Utkání rozhodl v 63. minutě Maxim Afinogenov. "Giguere šel moc brzo dolů, tak jsem si počkal a zamířil pod břevno," uvedl ruský útočník.

Edmonton zaskočil vítězstvím 3:2 fanoušky i protihráče z Philadelphie. Flyers ale byli ve značně okleštěné sestavě. Kvůli zraněním absentovaly opory Esche, Forsberg, Primeau, Desjardins i Pitkänen. Pittsburghu zase chyběl Mario Lemieux, jenž byl kvůli potížím se srdcem v nemocnici. Penguins bez něho nedokázali vstřelit ani gól.

Minnesota v Pensylvánii vyhrála 5:0 a na trenéra domácích Eda Olczyka se snesl pískot naštvaných fanoušků. Slitování s ním neměli, přestože kouče zlobí střevní chřipka. San Jose zdolalo 6:2 Floridu, za kterou se poprvé po 29 zápasech trefil slovenský útočník Jozef Stümpel.

Výsledky:

Buffalo - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0) Branky: 49. Vanek, 57. Kotalík, 63. Afinogenov - 8. Kunitz, 51. Lupul. Střely na branku: 31:30. Diváci: 12.504.

Philadelphia - Edmonton 2:3 (0:1, 1:2, 2:0) Branky: 23. Radivojevič, 47. S. Kapanen - 17. a 34. Moreau, 28. Stoll. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.411.

Columbus - New York Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0) Branky: 3. Žerděv (Hrdina), 9. Foote (Hrdina),¨37. Fjodorov (Výborný), rozhodující sam. nájezd Výborný - 22. York, 39. Hunter, 60. Parrish. Střely na branku: 27:40. Diváci: 15.728.

Pittsburgh - Minnesota 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Branky: 25. a 55. Daigle, 2. Gáborík, 28. Walz, 43. Rolston. Střely na branku: 22:32. Diváci: 14.627.

Tampa Bay - St. Louis 5:4 (1:1, 1:2, 3:1) Branky: 37. a 60. Fedotěnko (na obě Prospal), 13. Modin, 47. Taylor, 55. St. Louis - 14. a 31. Sillinger, 35. a 60. Tkachuk.
Střely na branku: 33:22. Diváci: 19.812.

Nashville - New York Rangers 1:5 (0:2, 0:3, 1:0) Branky: 45. Perreault (Židlický) - 20. a 27. Průcha (na první Jágr), 23. a 31. Rucchin (na první Jágr, na druhou Malík a Rozsíval), 13. Jágr (Straka). Střely na branku: 31:25. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu 20 minut, kryl 6 střel a dvakrát inkasoval, úspěšnost zásahů měl 75 procent. Diváci: 13.083.

Los Angeles - Carolina 2:3 (0:2, 0:1, 2:0) Branky: 43. Cowan, 46. Belanger - 11. a 27. Cole, 14. J. Williams. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.010.

San Jose - Florida 6:2 (1:1, 4:1, 1:0) Branky: 27. a 30. M. Smith, 12. McCouley, 33. Marleau, 35. Stevenson, 58. S. Thornton - 15. Weiss, 36. Stümpel. Střely na branku: 24:36. Diváci: 16.007.