Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Jágr předstihl Evropany

7:58
NEW YORK - Český hokejista Jaromír Jágr a jeho tým opět ukázal, že s New Yorkem Rangers se v letošní sezoně musí počítat. Jezdci deklasovali ve čtvrtečním utkání zámořské NHL Philadelphii na jejím ledě 6:1 a upevnili si vedení v Atlantické divizi.

Jaromír Jágr z New York Rangers (vpravo) blahopřeje svému spoluhráči Marku Malíkovi foto: ČTK

Jágr k výhře Rangers přispěl dvěma góly, u dalšího asistoval a dosáhl hranice 1400 bodů v NHL. Na čtyřech gólech se podíleli další čeští hráči a jeden kanadský bod si připsali Martin Ručinský, Petr Sýkora, Martin Straka a Marek Malík. Jágr ale rozhodnutý zápas nedohrál, protože v závěrečné třetině nechal odpočívat poraněné tříslo.

"Trochu mi to vadilo a nechtěl jsem, aby se stav zhoršil," řekl Jágr, který si zranění přivodil v Turíně v utkání o olympijský bronz proti Rusku. Ve Filadelfii stihl být strůjcem vítězství, skóroval dvakrát v rychlém sledu při přesilových hrách na začátku druhé třetiny a dostal Rangers do tříbrankového vedení. "Měl jsem štěstí, že jsem skóroval. Co po mě ještě chcete slyšet?" ptal se s úsměvem.

Díky dnešním třem bodům předstihl finskou legendu Jariho Kurriho a dostal se na sedmnácté místo historické tabulky produktivity NHL. Z hráčů pocházejících z Evropy je před ním už jen Stan Mikita, jenž se sice narodil na Slovensku, ale hokej se naučil hrát až po odchodu s rodiči do zámoří a je považován za Kanaďana.

Dařilo se i Tomáši Vokounovi v brance Nashvillu. Pochytal 41 střel Vancouveru a Predators zvítězili 3:1.  "Ať se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu, bylo to hrozně důležité utkání. Chtěli jsme se dostat z dosahu devátého místa a poněvadž všichni vyhrávají, musíme dělat body," pravil Vokoun.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL (asistence českých hokejistů)

Boston - Atlanta 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 25. G. Murray, 29. Fitzgerald, 58. Sturm - 27. Bondra
(Modrý), 48. Kovalčuk. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16.009.

New York Islanders - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:0,
2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Sopel, 33. J. Blake, rozhodující sam. nájezd
Šatan - 30. Gomez, 49. Pandolfo. Střely na branku: 40:28. Diváci: