Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Jágrovi Rangers poprvé v play off prohráli

10:41
NEW YORK - Vstup do druhého kola play off NHL se New York Rangers nevydařil. Prohráli na ledě Buffala Sabres 2:5. Hokejisté Šavlí se tak ujali vedení v sérii 1:0.

Sabres o svém úspěchu rozhodli v druhé třetině, kdy se dvakrát trefil Thomas Vanek a jednou český útočník Aleš Kotalík, který byl po zápase zvolen třetí hvězdou. foto: ČTK

Jezdci se střelecky prosadili až v závěrečné části, na zásahy Marcela Hossy a Brendana Shanahana však domácí dokázali odpovědět brankami Jasona Pominvilla a Drewa Stafforda.

Středečnímu zápasu předcházelo vzájemné hecování a špičkování obou táborů. Kouč Rangers Tom Renney například o Sabres, kteří vyhráli základní část soutěže, prohlásil, že nejsou tím nejlepším týmem.

Shanahan: Příště budeme chytřejší
"Jasně, že jsem to slyšel, to každý. Myslím, že jsme ukázali, že jsme připraveni. Před utkáním se toho dost namluvilo. My nechtěli odpovědět na papíře, ale na ledě," řekl Kotalík.

Rozhodující okamžiky zápasu přišly v druhé části, kdy tři ze čtyř střel skončily za zády brankáře Rangers Henrika Lundqvista. "Hráli jsme méně chytře, než jsme potřebovali, a o dost méně, než jak budeme hrát v příštím zápase," řekl bojovně osmatřicetiletý veterán Shanahan.

Výhodu domácího prostředí využili rovněž hráči Anaheimu, kteří v prvním utkání semifinále Západní konference přehráli Vancouver 5:1.