Jágrův hattrick na Philadelphii nestačil

13:10
NEW YORK - Útočník Jaromír Jágr zaznamenal ve středečním utkání NHL proti Philadelphii svůj patnáctý hattrick v zámořské kariéře. Na úspěch hokejistů New Yorku Rangers to ale nestačilo. Flyers vyhráli 6:3, bodově se dotáhli na svého soupeře a bojují s Rangers o první místo v tabulce Atlantické divize.

Jaromír Jágr (vpravo) oslavuje hattrick. foto: JULIE JACOBSONAFP

Na všech třech Jágrových gólech se asistencí podílel Martin Ručinský, jenž se vrátil do sestavy po třízápasové přestávce zaviněné zraněním kolena. V dresu vítězů si připsal jednu přihrávku Petr Nedvěd.

Rangers v zápase dvakrát vedli, zlom nastal na konci první třetiny, kdy útočník domácích Ryan Hollweg zezadu tvrdě narazil na mantinel R.J. Umbergera. Hollweg byl vyloučen na pět minut a do konce utkání a Philadelphia v dlouhé přesilovce dvěma góly otočila skóre. "Byl to určitě klíčový okamžik zápasu," prohlásil hostující útočník Peter Forsberg.

V druhé třetině zvýšil náskok Flyers Simon Gagne. Jágr pak ještě snížil na 3:4, potřetí v sezoně se dočkal spršky čepic od fanoušků Rangers a pojistil si vedení v tabulce střelců (49 gólů) i v kanadském bodování (104 bodů). Na obrat se už ale jeho mužstvo nevzmohlo. V třetí části zpečetili triumf Letců Jeff Carter a Sami Kapanen.

"Jágr dnes udělal vše, co mohl, ale nikdo se k němu nepřidal. Celý tým nechal našeho nejlepšího hráče na holičkách," řekl trenér Rangers Tom Renney. Podle jeho názoru měl Jágr na to, aby vstřelil ještě další dva góly.

Výkon českého útočníka nadchl nejen kouče, ale všechny přítomné v Madison Square Garden. Novináři se Jágra po utkání ptali, zda se cítil nepolapitelný. "Nepolapitelný? To ne, ale hodně jsem si věřil, měl jsem štěstí," odpověděl český hokejista.

Statistika středečních zápasů NHL:
Buffalo - Carolina 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)

Branky: 43. Pominville, 51. Vanek, 53. Novotný - 27. K. Adams, 29. Stillman, 38. Babčuk (F. Kaberle), 39. Williams. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.690.

New York Rangers - Philadelphia 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)
Branky: 12., 17. a 37. Jágr (na všechny Ručinský) - 16. a 18. Knuble, 20. Handzuš (Nedvěd), 26. Gagne, 53. Carter, 60. Kapanen. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18.200.

Florida - Washington 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 21. Nieuwendyk, 27. Stümpel, 29. Sim - 19. Willsie, 49. Zubrus. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.802.

Dallas - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 20. J. Jokinen, 44. Lehtinen, 46. Klemm, 50. Barnes - 11. Gáborík, 36. Rolston. Střely na branku: 24:17. Diváci: 17.609.

Anaheim - Colorado 5:4 v prodl. (1:3, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 33. a 41. S. Niedermayer, 16. Getzlaf, 48. McDonald, 64. Hedström z
trestného střílení - 6. Sakic, 10. McLean, 11. Laaksonen, 24. Turgeon. Střely na branku: 36:29. Diváci: 15.623.