Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jamajská štafeta oslabila, pro Powella skončila sezona

Sport

  9:20
LONDÝN - Zranění z olympijského závodu bude pro sprintera Asafu Powella znamenat předčasný konec sezony. Další lékařské testy potvrdily, že bývalý světový rekordman z Jamajky má natažené tříslo; přišel tak nejen o obhajobu zlata ve štafetě na 4x100 metrů, ale i o zbývající závody roku.

Asafa Powell. foto: Reuters

"Bude potřebovat zhruba tři týdny na zotavení, a protože za tu dobu nemůže trénovat, nemá smysl pokračovat," prohlásil Powellův agent Pau Doyle. Dodal, že na operaci devětadvacetiletý Jamajčan nemusí a příští sezonu chce určitě ještě běhat.

Powell si poranil přitahovač v nedělním ostře sledovaném finále stovky v Londýně. Dokulhal do cíle a z dálky sledoval, jak jeho krajané slaví. Usain Bolt získal zlato a Yohan Blake stříbro.

Powell byl finišmanem vítězné štafety před čtyřmi lety v Pekingu, kde Jamajčané vyhráli ve světovém rekordu 37,10 a Bolt dokonal po triumfech na stovce a dvoustovce jedinečný hattrick.

O rok později Powell kvůli zranění chyběl na MS v Berlíně, kde Nesta Carter, Michael Frater, Blake a Bolt stanovili aktuální maximum na 37,04.

Při Powellových opětovných zdravotních problémech by měli v tomto složení startovat i v Londýně. Finále štafet je na programu v sobotu.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...