Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Jarolím: Baroš nás prostě trestal

12:42
HAMBURK - Před umem Milana Baroše spoluhráče z Hamburku varoval. Nebylo to nic platné. Útočník Galatasaraye Istanbul ve čtvrtek vybojoval penaltu a přidal gól. „Naštěstí jsme dokázali zápas otočit, což je super. Byli jsme mimo, a najednou se vrátili,“ chválí český záložník David Jarolím (29).

Jarolím v souboji se Slavií. foto: ČTK

Po domácí remíze 1:1 s bundesligovým klubem vyhrál v Turecku 3:2 a mohl slavit postup do čtvrtfinále Poháru UEFA.

* LN Před zápasem jste věřil, že postoupíte. Co se vám honilo hlavou ve 49. minutě, když jste v Istanbulu prohrávali o dva góly?

Zbytečný skluz proti Milanovi ve vápně znamenal penaltu. Věřili jsme ve vyrovnání. Po nástupu do druhé půle přidal Bary další trefu, najednou to nebylo nic jednoduchého.

* LN Neříkal jste si najednou, že postup je už jen pouhým snem?

Takhle nikdy nepřemýšlím. Každý hráč ale tušil, že je to v tu chvíli až příliš velká rána. Takový šok.

* LN Přesto jste dokázali zápas otočit a vyhrát 3:2...

Důležitý byl kontaktní gól. To byl zase šok pro Turky. Znervózněli a my pak hráli skvěle a vytvořili si dostatek šancí a vydřeli postupové vítězství.

* LN Milan Baroš vám ale postup vůbec neulehčil. Nebyl jste na spoluhráče naštvaný, že nebrali v potaz vaše varování?

Trochu jo. Je nesmyslné proti němu dělat ve vápně takový skluz. Penalta potom byla nařízená právem. Sudí se obvykle přikloní k odpískaní faulu, když bránící hráč netrefí ani balon. Milan nás prostě právem trestal.

* LN Mluvil jste s Barošem po zápase?

Bavili jsme se jen chvíli, protože nebylo moc času. Byl hodně zklamaný. Chápu, že ani neměl moc chuť to rozebírat.

* LN Myslíte, že si takovou formu přiveze i do reprezentace?

Byl jednoznačně nejlepším hráčem Galatasarye. S takovou formou v kvalifikaci bude určitě přínosem.

* LN Co říkáte na čtvrtfinálový los Poháru UEFA, který vám přisoudil Manchester City?

Víme, co nás čeká a jsme spokojení.

* LN To je překvapení. Člověk by čekal, že to je nejtěžší soupeř...

Je to vyrovnané. Hlavně jsme si nepřáli Brémy. Sice na ně můžeme narazit v semifinále, ale pak už to bude jedno.

Los čtvrtfinále Poháru UEFA (hrané 9. a 16. dubna): Hamburk - Manchester City, PSG - Dynamo Kyjev, Šachtar Doněck - Olympique Marseille, Brémy - Udine.