1. dubna 2015 11:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jágr slíbil Plíškové: Přijdu tě podpořit. Jenže tenistka nepostoupila

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr | foto: ČTK

FLORIDA Hokejová legenda a tenisová kometa z malé země uprostřed Evropy se potkaly na Floridě. Karolína Plíšková fandila Jaromíru Jágrovi v nedávném zápase NHL Panthers - Bruins. A on jí po něm slíbil, že ji osobně podpoří v semifinále Miami Open. Úterý se však pro oba české sportovce v zámoří proměnilo v den trpkých porážek.

Jágr musel snést těsnou prohru v Bostonu, která zásadně snížila naděje jeho Panthers na postup do play off.

Plíšková vypadla ve čtvrtfinále megaturnaje v Key Biscayne s Němkou Petkovicovou 4:6, 2:6, přičemž vítězství ji mohlo výrazně přiblížit přijetí do Top 10 na žebříčku WTA.

A taky by jí do Crandon Parku přitáhlo prominentního fanouška. „Šli jsme na NHL, což byla paráda,“ řekla Plíšková na tiskovce po výhře ve 4. kole nad Ruskou Gavrilovovou.

„U nás je hokej hodně populární. Jaromír Jágr je jeden z nejlepších hráčů v dějinách. Potkali jsme se tu poprvé. Prohlásil, že přijde na semifinále, takže potřebuju zvládnout příští mač.“

Extra motivace nestačila. Plíšková postrádala obvyklou jiskru, pravděpodobně na ni dolehla únava z nesmírně náročného programu v úvodu roku. Podstoupila v něm už 31 zápasů, nejvíc ze všech.

Karolína Plíšková.
Očí na míči. Karolína Plíšková na turnaji v Dubaji.

Třiadvacetiletá ranařka má ráda hokej. Na kurtech v Litvínově, kde kdysi začínala, vídávala třeba Martina Ručinského. O dvacet let staršího Jágra sleduje. V rozhovoru, který se objevil na její internetové stránce, dokonce prohlásila, že by jí lákalo vyrazit s ním na večeři.

Jágr se zase s chutí ohání s raketou. Fandil Petře Kvitové, dobře se zná s Radkem Štěpánkem. Jako divák přiletěl třeba na Roland Garros 2011. Lidé z tenisového a hokejového prostředí se na Floridě vůbec dost často setkávají.

Veterán Štěpánek v březnu navštívil utkání Tampa Bay Lightning, po němž se nechal vyfotit s obráncem Andrejem Šustrem a útočníkem Ondřejem Palátem.

Případ Jágra s Plíškovou blízkost těchto sportovních světů jen potvrdil.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)