Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Je to zklamání, přiznala Cechlová, která vypadla už v kvalifikaci

Sport

  13:42aktualizováno  14:12
BERLÍN - Pro diskařku Věru Cechlovou skončilo mistrovství světa v Berlíně už dnešní kvalifikací. Ze tří pokusů ani jednou nepřelétlo její náčiní šedesátimetrovou hranici a musela se spokojit s celkovým 18. místem.

Věra Cechlová (vlevo) byla před odjezdem do Berlína plná optimismu. foto: Oliver LangAFP

Přesto Cechlová nesmutnila, její letošní přípravu totiž vážně narušily problémy se zánětem v Achillově šlaše a v zubu.

Bronzová medailistka z Helsinek 2005 zahájila soutěž pokusem dlouhým 57,87, který byl daleko vzdálen kvalifikačnímu limitu 61,50. Přestože se česká vrhačka zlepšila až na 59,52, od postupu ji dělilo více než půldruhého metru. K tomu bylo třeba hodit alespoň 61,08. "Po těch peripetiích jsem se nakonec tady cítila dobře, ale nestíhala jsem techniku," vysvětlila Cechlová.

Byla zklamaná, ale nedošlo na slzy, které v jejím podání obvykle při neúspěchu přijdou na řadu. "Je to zklamání, ale udělala jsem pro to maximum," prohlásila. Měsíc a půl házela s ortézou a zatejpovanou šlachou na noze. Teď už ji noha nebolí. "Už jsem se dostávala do rychlosti, ale samozřejmě to načasování je úplně jiné," řekla ke špatné technice hodů.

V sezoně bude házet dál, ale bude prý v pohodě a v klidu. Pak se chce dát zdravotně do pořádku. "Přitom jsem o sebe dost pečovala, měla jsem kolem sebe dost lidí, kteří mi pomáhali. I kvůli nim mě to mrzí," řekla. "Ale to léčení asi bude delší, i s přibývajícím věkem to nepodceňuji," uvedla třicetiletá diskařka. Konec kariéry či mateřské povinnosti zatím neplánuje. "Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy," dodala.

Loučení se světovými šampionáty zhořklo domácí veteránce France Dietzschové. Obhájkyně prvenství skončila až za českou reprezentantkou a rovněž bude ve finále chybět. Jednačtyřicetiletá diskařka od Tokia 1991 nechyběla na jediném MS, tituly získala v letech 1999, 2005 a 2007.

Autor:
Témata: Berlín, Helsinky, Tokio

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....