Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Je úplně jedno, kdo dává góly

9:46
PRAHA - Prožil báječný večer. Karlovarský útočník Václav Skuhravý (30) se až do čtvrtého finále hokejové extraligy prosadil v play off jen jednou, včera však zářil. Slavii nastřílel hattrick a přiblížil svůj tým na dosah titulu.

Karlovarský kapitán Václav Skuhravý. foto: ČTK

Čeho jste se v první třetině dotkli, to spadlo do branky. Muselo se vám hrát v pohodě, ne?
To ano, ale dostali jsme dva zbytečné góly. Za první třetinu padlo šest gólů, bylo to otevřené na obě strany. Od druhé třetiny se už naštěstí hrál taktický hokej.

Diváci nakonec viděli celkem deset branek. Čím si tak divoký průběh vysvětlujete?
Možná to bylo tím mým prvním gólem, který padl už po půlminutě. Pak Slavia vyrovnala, ale my jsme dali další dva góly. Celkově se hrál otevřenější hokej.

S vaším parťákem z útoku Petrem Kumstátem máte zajímavě rozdělené úlohy. Ve třetím finále řádil on, teď vy...
V noci na středu se mi zdálo, že dá Petr hattrick. Tak jsem mu to hned ráno říkal. Po zápase mi to ale vrátil, když povídal že se mi zdají špatné sny. (smích)

Vašemu prvnímu útoku se moc střelecky nedařilo. To jste si schovávali branky až na finále?
Ono je hlavně úplně jedno, kdo dá góly. Hrajeme jako tým a jediné, na čem záleží, je vítězství.

Trenér Slavie a reprezentace Růžička vás nenominoval do přípravy na šampionát. Nebyl hattrick i takovým vzkazem?
To ne, s nároďákem jsem ani moc nepočítal.

Máte nyní tři mečboly. Co to pro vás znamená?
Fakt, že vedeme v sérii 3:1, musíme hodit za hlavu a soustředit se jen na náš výkon.