Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Jelínek: Trošku jsem to očekával

Sport

  17:51
PRAHA - Tvrdé tresty vynesli šéfové KHL nad týmem, jehož barvy hájí nejlepší český hokejista Jaromír Jágr. Konstatin Potapov, který již na svou funkci v klubu rezignoval, dostal doživotní zákaz působení v KHL, Anatolij Bardin, šéf klubu, nesmí vykonávat v soutěži žádnou manažerskou funkci. Jaká je nyní situace v klubu?

Jágr v dresu Omsku. foto: ČTK

Na to jsme se zeptali asistenta trenéra hokejové Sparty Mariana Jelínka, člověka, který je ve spojení s klubem prostřednictvím Jaromíra Jágra i jeho agenta Jaroslava Zídka.

Co na tvrdé tresty obou mužů říkáte?
Tak trochu jsem to očekával, díky tomu, že jsem s Omskem před Jardu a jeho agenta v kontaktu, tak jsem věděl, že se v klubu něco děje. Pan Potapov ve své funkci skončil již před pár dny. Ale pravdou, že takto vysoké tresty jsem ale nečekal. Navíc byli také potrestáni i lékaři týmu Sergej Bělkin a Dmitrij Bětušenko.

Ti dostali tresty za co? Vždyť v situaci na stadionu Čechova nepochybili.
Ale jejich pochybením byl fakt, že k této smutné situaci vůbec došlo. Podle nedávno zveřejněné zprávy Čerepanov dopoval a za to, že hrál mohli právě oni. A to přesto, že mu tyto látky nemuseli sami podávat.

Mluvil jste přímo s Jágrem?
Ano, mluvili jsme dnes spolu, ale náš rozhovor se netýkal této situace. Vím o tom vlastně tři hodiny.

Jaký to může mít dopad na kabinu Omsku?
Tak dopad to na samotné hráče samozřejmě mít může. Je jasné, že v kabině se kluci baví o různých věcech a tato díky tomu, že se jich přímo dotýká, nebude výjimkou. Určitě budou přemýšlet nad smlouvami, co bude dál, kdo za Bardina přijde. Dost hráčů na ně mělo osobní vazbu. Čekají co se bude dít dál.

Je možné, že bude pan Bardin působit v týmu i nadále na jiné funkci?
Je to možné a nedivil bych se. V Omsku vlastně nedávnou zřídili novou funkci - výkonného ředitele, který se má o tým starat. Jak jsem řekl, nezbývá než čekat, jaký bude mít situace v klubu další vývoj.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!