Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jistotu dá Berdychovi jen dvousetová výhra

Sport

  9:35
LONDÝN - Dramatické rozuzlení čeká v pátek tenisty ve skupině A na Turnaji mistrů, kde svedou Tomáš Berdych a Novak Djokovič nepřímý souboj o postup do semifinále. Českému tenistovi dá jistotu bez ohledu na výsledek druhého zápasu pouze dvousetová výhra nad již jistým semifinalistou Davidem Ferrerem ze Španělska.

Český tenista Tomáš Berdych na Turnaji mistrů v Londýně foto: ČTK

Jako první se v pátek na kurtu londýnské O2 Areny představí světová jednička Djokovič ze Srbska, jenž se utká s krajanem Jankem Tipsarevičem, který už po středeční porážce s Berdychem nemá šanci na semifinále.

Djokovič sice podlehl Ferrerovi, ale českého tenistu porazil, má tedy lepší vzájemnou bilanci. Jakákoli Berdychova porážka s Fererrem tedy znamená pro českého tenistu konec. "Může to být hodně dlouhé utkání a hodně podobné těm dosavadním. Ferrer je možná ještě solidnější," zdůraznil Berdych, že očekává další velkou bitvu.

Berdych má nicméně až na jednu variantu stále postup ve svých rukou. Pokud Španěla ve večerním zápase porazí, tak projde dál - až na případ, kdy Djokovič zdolá Tipsareviče ve dvou setech a Berdych ztratí sadu s Ferrerem. Všechny ostatní varianty při Berdychově výhře posouvají českého hráče dál.

Varianty postupu do semifinále Turnaje mistrů ze skupiny A

Berdych postoupí, když...

1. Tipsarevič porazí jakýmkoli skóre Djokoviče a Berdych porazí jakýmkoli skóre Ferrera, pak Berdych vyhraje skupinu a Ferrer postoupí z druhého místa.

2. Djokovič porazí jakýmkoli skóre Tipsareviče a Berdych porazí Ferrera ve dvou setech, pak Ferrer vyhraje skupinu a Berdych postoupí z druhého místa.

3. Djokovič porazí Tipsareviče ve třech setech a Berdych porazí Ferrera ve třech setech, pak Ferrer vyhraje skupinu a Berdych postoupí ze druhého místa.

Berdych nepostoupí, když...
1.
Djokovič porazí jakýmkoli skóre Tipsareviče a Ferrer porazí jakýmkoli skóre Berdycha, pak Ferrer vyhraje skupinu a Djokovič postoupí z druhého místa.

3. Djokovič porazí Tipsareviče ve dvou setech a Berdych porazí Ferrera ve třech setech, pak Ferrer vyhraje skupinu a Djokovič postoupí z druhého místa.

2. Tipsarevič porazí jakýmkoli skóre Djokoviče a Ferrer porazí jakýmkoli skóre Berdycha, pak Ferrer vyhraje skupinu a Djokovič postoupí z druhého místa.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...