Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Jižní Amerika uvítala Dakar skromněji

Sport

  16:12
BUENOS AIRES - Příchod nového roku se v Buenos Aires nesl v poněkud komorním duchu. Ani letní horké počasí nevyprovokovalo pověstný jihoamerický temperament, Silvestr v Česku probíhá mnohem spontánněji.

Argentina se chystá na Rallye. foto: AFP

 Jestli sázka na jihoamerickou kartu organizátorům vyjde, si tedy budeme muset ještě nějaký čas počkat. V porovnání s jedinečnou atmosférou, kterou v posledních ročnících nabízel portugalský Lisabon, je zatím v místě startu závodu povědomí o rallye mnohem menší, což platí i o dakarské výzdobě a koneckonců i třeba o obsazenosti a hlučnosti tiskového střediska.

Na těch několika málo billboardech, které jsme zatím viděli, jede v čele překvapivě vůz BMWza volantem s domácím Orlandem Terranovou, následován Mitsubishi a VW. Kamion zastupuje MAN Philippa Jacquota, který letos nestartuje. Technické i administrativní prohlídky jsou navzdory předchozím ujištěním zejména pro kamiony spíše formalitou.

Na startu tak stojí i stroje, na kterých toho sériového opravdu moc není. „Podle všeho to bude nádherný závod. Všichni sem přijeli závodit a už se nemohou dočkat, až to konečně vypukne. Závodníci neradi čekají,“ shrnul Karel Loprais své dojmy z Jižní Ameriky.

LADISLAV LÁLA, Autor jede v doprovodném voze Loprais Tatra Teamu

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...