Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jižní Amerika uvítala Dakar skromněji

Argentina se chystá na Rallye.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentina se chystá na Rallye. | foto: AFP

BUENOS AIRES Příchod nového roku se v Buenos Aires nesl v poněkud komorním duchu. Ani letní horké počasí nevyprovokovalo pověstný jihoamerický temperament, Silvestr v Česku probíhá mnohem spontánněji.

 Jestli sázka na jihoamerickou kartu organizátorům vyjde, si tedy budeme muset ještě nějaký čas počkat. V porovnání s jedinečnou atmosférou, kterou v posledních ročnících nabízel portugalský Lisabon, je zatím v místě startu závodu povědomí o rallye mnohem menší, což platí i o dakarské výzdobě a koneckonců i třeba o obsazenosti a hlučnosti tiskového střediska.

Na těch několika málo billboardech, které jsme zatím viděli, jede v čele překvapivě vůz BMWza volantem s domácím Orlandem Terranovou, následován Mitsubishi a VW. Kamion zastupuje MAN Philippa Jacquota, který letos nestartuje. Technické i administrativní prohlídky jsou navzdory předchozím ujištěním zejména pro kamiony spíše formalitou.

Na startu tak stojí i stroje, na kterých toho sériového opravdu moc není. „Podle všeho to bude nádherný závod. Všichni sem přijeli závodit a už se nemohou dočkat, až to konečně vypukne. Závodníci neradi čekají,“ shrnul Karel Loprais své dojmy z Jižní Ameriky.

LADISLAV LÁLA, Autor jede v doprovodném voze Loprais Tatra Teamu

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?