Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jsem rád, že si můžu znovu zahrát s Radkem, říká před čtyřhrou Berdych

Davis Cup

  22:20
PRAHA - Až nečekaně dlouho se Tomáš Berdych tahal o vítězství s 93. hráčem světa Leonardo Mayerem. Argentince udolal až po třech hodinách a přiblížil české tenisty k dalšímu finále. "Možná jsem byl až moc nahecovanej," přemítala světová pětka po zápase.

Tomáš Berdych během semifinále DC. foto: MAFRA - Dan Materna

Překvapil vás soupeř?
Ne, viděl jsem ho v pár zápasech. Když hraje s výše postaveným hráčem, tak hraje agresivně, dobře podává. Teď dobře podával, využíval dvorce. Já se první dva sety pral s rytmem.

Je těžké nastupovat s vědomím, že se od vás čeká jistý bod?
Snad jsem těch zápasů už hrál dost. Mám zkušenosti i z takových v Davis Cupu. Každý zápas je nepříjemný. Začátek nebyl ideální, cítil jsem se možná až moc dobře, těšil jsem se na to. Byl jsem nabuzenej a trochu se s tím pral.

Nebyl ten kurt až moc kluzký? Nelekl jste se při tom pádu?
Nevím, jestli se někdo lekl, já ne. To se občas stane. Ten kurt je rychlý, ale to jsme si přáli. Byla to naše volba, nejlepší bude to potvrdit dalším vítězstvím.

Jste před čtyřhřou optimista?
Jsem vždycky a pořád. Ale nechceme toho nahoře urazit, protože Argentinci jsou obrovští bojovníci. Nebudou to chtít dát zadarmo. My tam půjdeme s tím, že je to nula nula a chceme vyhrát.

Máte do soboty dost sil?
S tím problém není. Jsem tady od toho, abych hrál třeba i tři dny. Jsem připravený. Jsem rád, že si můžu znovu zahrát s Radkem a prodloužit tu vítěznou šňůru, navíc by to šlo ruku v ruce s postupem.

Co jste říkal atmosféře?
Byl jsem mile překvapený. Může to nahrávat tomu, že jsme si lidi tím triumfem zhýčkali. Sice nebylo narváno, ale v průběhu těch zápasů byla atmosféra skvělá. Lidi nás ženou dál a my jim to oplácíme.

Mečbol potvrdilo až jestřábí oko. Vy jste věděl, že to byl aut?
Viděl jsem, že to šlo ven. Musel jsem mu dát šanci, aby si vzal challenge. Myslím, že to bylo hezký zpestření pro lidi, aby si tu radost užili dvakrát.

Autor: