17. listopadu 2007 16:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Juventus nabízí za Fenina 200 milionů

TURÍN Juventus Turín má zájem o útočníka Teplic Martina Fenina. Podle serveru Tutto Mercato nabízí za dvacetiletého českého reprezentanta odstupné 7,5 milionu eur, což je zhruba 200 milionů korun.

Fotbalistův agent Pavel Zíka zájem Juventusu potvrdil. "Zatím to je ale pouze ve stavu počátečního oťukávání. Koncem listopadu bych měl letět do Turína, kde si o této možnosti promluvíme. Martin o tom ví, ale zatím to bereme všichni rozumně. Podobný přestup by se musel ve spolupráci s Teplicemi hodně důkladně připravit," řekl Zíka.

I Fenin se prý domnívá, že přestoupit půl roku před Eurem do velkého klubu a zahřívat lavičku by nebylo zrovna ideální. "Jsou tři varianty, ke kterým může v zimě dojít. Buď zatím nepřestoupí, nebo přestoupí a zůstane do léta v Teplicích na hostování. Nebo by šel na hostování - v případě Juventusu v rámci italské ligy," uvedl agent.

Už v létě se zdálo, že Feninův odchod do zahraničí je na spadnutí. Rodák z Chebu se na světovém šampionátu dvacítek blýskl mimo jiné gólem ve finále proti Argentině a v následujících týdnech chodily do Teplic nabídky na přestup za sumu kolem sto milionů korun. Nejvážnější byly z Brém a Espaňolu Barcelona, zájem o Fenina projevily také Frankfurt, Santander či Lazio Řím.

Fenin se mezitím prosadil i do národního týmu, v kterém stihl nasbírat během podzimu tři starty. V lize dal sedm branek a dělí se o vedení v tabulce střelců. Teplice jsou i jeho zásluhou v soutěži třetí jen o skóre za druhou Spartou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz