Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kajakářka Mrůzková je těhotná. Po porodu se chce vrátit

Sport

  13:09
PRAHA - Na začátku května řešila Michala Mrůzková dilema, zda dát v letošní sezoně přednost rychlostní kanoistice, nebo sjezdu na divoké vodě, protože hlavní nominační závody kolidovaly. Příroda ale její problém vyřešila sama. V lednu se Mrůzková, žena bývalého sjezdaře na divoké vodě a nyní vodního slalomáře Davida Mrůzka, stane maminkou.

Kajakářky Michala Mrůzková (vlevo) a Jana Blahová. foto: ČTK

"Tak se to nakonec vyřešilo samo," usmívala se v rozhovoru s ČTK Mrůzková, která se však chce po mateřské dovolené vrátit a kariéru ukončit až po olympijských hrách v Londýně. "Takže se budu věnovat jen rychlosti," prohlásila mnohonásobná medailistka z mistrovství světa i Evropy v neolympijském sjezdu na divoké vodě.

Problém byl v tom, že rychlostní mistrovství Evropy bylo hlavní nominací na mistrovství světa, ale kolidovalo s vrcholem sjezdařské sezony, rovněž kontinentálním šampionátem. Mrůzková chtěla po kouči rychlostních kanoistů Martinu Doktorovi výjimku, na niž nechtěl trenér přistoupit. "Nakonec jsme určitě řešení našli, ale už to nebylo potřeba," řekla Mrůzková, finalistka pekingské olympiády v deblkajaku s Janou Blahovou.

Už v příští sezoně by ráda opět začala pádlovat. Vše ale chce přizpůsobit potomkovi, jehož pohlaví si nechá prozradit. "Rozhodně to ale nebudu hrotit nebo omezovat dítě," uvedla. Pokud by bylo všechno v pořádku, možná by si za rok zkusila i nějaký závod. "Ale určitě by to nebylo na nějaké velké závodění. Spíš nechci dlouho z toho závodění vypadnout. Po dvou letech se vrací blbě fyzicky i psychicky," vysvětlila.

Její motivací jsou olympijské hry v Londýně 2012. "Tento rok jsem stejně chtěla volnější, už jsem toho měla dost," řekla. "A po olympiádě bych definitivně skončila," plánuje. "Ale kdo ví," dodala kajakářka, která 19. října oslaví třicáté narozeniny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!