Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Sport

Plíšková vynechá Australian Open, ve Španělsku si zlomila pravou ruku

Karolína Plíšková foto: @KaPliskova

Čtvrtá tenistka světa Karolína Plíšková nebude startovat na lednovém Australian Open. Z úvodního grandslamu sezony ji vyřadilo zranění pravé ruky, kterou si zlomila na soustředění ve Španělsku. Devětadvacetiletá česká hráčka o odhlášení z turnaje v Melbourne informovala na Twitteru.
  11:28

„Bohužel jsem se zranila při tréninku a nebudu moci hrát v Sydney, Adelaide ani na Australian Open,“ napsala Plíšková. „Mrzí mě, že nemůžu odstartovat sezonu v Austrálii. Moji tamní fanoušci mi budou moc chybět,“ přidala finalistka letošního Wimbledonu a US Open z roku 2016. V Melbourne nejdál došla předloni do semifinále.

„Karolína si na soustředění ve Španělsku zlomila vřetenní kost. Stalo se to během tréninku v posilovně. Nešťastně upadla, dala pod sebe ruce a pravá se zranila,“ uvedl pro média manžel a manažer Plíškové Michal Hrdlička. „Naštěstí aspoň nic komplikovaného. Léčba by měla trvat asi čtyři týdny.“

Bývalá světová jednička Plíšková vynechá grandslamový turnaj poprvé od roku 2012, kdy se nekvalifikovala na US Open. Od té doby jich odehrála 35 za sebou.

Po odstoupení Plíškové se v hlavní soutěži Australian Open představí sedm českých tenistek. Přihlášené jsou pátá hráčka světa Barbora Krejčíková, Petra Kvitová, letošní semifinalistka Karolína Muchová, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Ve dvouhře mužů pak Jiří Veselý.

Autoři: ,