Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Čas na oslavy není, mám to strašně nabitý.‘ Zlatá Siniaková se už vrátila domů, čekají ji další turnaje

Sport

  19:16
Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková nastupovaly do olympijské čtyřhry jako favoritky. Role, která by mnohými otřásla. Český pár se s ní však vypořádal fantasticky a získal první tenisové zlato v samostatné historii země. „Čas na oslavy není, mám to strašně nabitý,“ řekla Siniaková na letišti novinářům po návratu domů. Hned v úterý odlétá na další turnaj do Montrealu, její zlatá parťačka ještě zůstává v Tokiu.

I za krátký návrat byla ale Siniaková šťastná. Využije ho k tomu, aby se o vítěznou radost podělila se svými blízkými.

„Jsem určitě moc ráda, že jsem se vrátila alespoň na těch pár hodin, mohu se tu objevit a zlato ukázat tady v Čechách, protože všechno to cestování a turnaje dávají dohromady hodně nabitý program,“ vysvětlovala olympionička.

„Těším se, že uvidím blízké alespoň dnes večer. Zítra už mě čeká další cesta a celá ta americká šňůra,“ řekla na ruzyňském letišti dychtivým novinářům Siniaková.

Tenistky Krejčíková a Siniaková ve finále na Olympijských hrách v Tokiu (1. srpna 2021)

I těch málo hodin v Česku ale chce využít. „Úplně naplánované to nemám, ale jsem hrozně ráda, že rodiče za mnou přijedou do Prahy a budeme mít společnou večeři,“ těšila se.

 „Budu také určitě muset vybalit a zase zabalit věci, protože i to byl jeden ten oříšek, proč jsem vůbec do Čech letěla,“ dodala.

Trošku jen litovala, že v letadle neseděla vedle své zlaté parťačky. „Stává se nám bohužel často, že letíme každá zvlášť, ale holt to tak je, i když je smutné, když tady není se mnou a setkání s médii podstoupíme každá zvlášť. I tak to byl společný týden a společné výhry. Já si toho hrozně moc vážím,“ vyjasnila.

„Byla jsem ráda, že jsem mohla zůstat včera ve vesnici. Bylo moc příjemné, jak ostatní sportovci gratulovali a strávili ten večer s námi. Je to hodně příjemný pocit,“ pochvalovala si.

Deblové královny

POHLED: Vítězství vůle. K+S mají zlato, které tolik chtěly. Zaslouženě!

Siniaková si uvědomuje, že další zápasy se hrají od nuly a olympijské zlato jí do nich nic nezaručí, doufá ale, že jí dodá sebedůvěru. 

„Musím se znovu soustředit na každý turnaj a makat, protože všude to bude zase od začátku. Tato zkušenost bude pro mě ale určitě nezapomenutelná a budu na to neustále vzpomínat. Zvládly jsme to i jako obrovské favoritky. Doufám, že mi to pomůže do dalších zápasů, a ta důvěra v sebe samu tam bude,“ přeje si. 

Tenistky Krejčíková a Siniaková v objetí po vítězství v Tokiu (1. srpna 2021)

Tenistky Krejčíková a Siniaková v objetí po vítězství v Tokiu (1. srpna 2021)

Jen pomalu jí dochází, jak velkého úspěchu s Krejčíkovou dosáhly.  „Hodně jsme se o tom s Bárou bavily, že nám to dojde nejspíš až ve chvíli, kdy celá ta naše sezona skončí, protože to máme vážně hodně nabité,“ připustila Siniaková.

Oba články páru se shodují i na tom, že prioritou je dvouhra. „Už to tak trochu máme, že ve čtyřhře jsou pro nás nejdůležitější především grandslamy a kategorie těch větších turnajů. Ty vyloženě malé turnaje už ani nehrajeme a jsme tak i domluvené, že prioritou je nyní singl. Myslím, že tak to i zůstane. Bez problému se dokážeme dohodnout podle situace, jestli někde budeme hrát, nebo ne,“ vyjasnila.

S jídlem ale roste chuť.

„Budeme chtít další výhry na grandslamech. Už jsme se bavily o tom, jak by bylo cenné, kdyby se nám podařilo kvalifikovat se znovu za ty tři roky a obhajovat tuhle medaili,“ ukazovala na svůj olympijský cenný kov.

„Motivace tam stále je - a bude - obrovská,“ ubezpečila vítězka Wimbledonu a dvojnásobná šampionka French Open.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Mohlo by vás zajímat