28. listopadu 2008 16:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kéž by to na mistrovství světa cinklo

Michal Šlesingr ví jak chutná úspěch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr ví jak chutná úspěch. | foto: ČTK

PRAHA Nejlepší český biatlonista Michal Šlesingr (25) začne sezonu s novou značkou lyží, ale se stejnými cíli jako loni. Ve Světovém poháru by chtěl být do 15. místa a z mistrovství světa v korejském Pchjongjangu by si rád odvezl medaili. Posezonní odpočinek mu narušilo zranění kotníku, ale letní přípravu absolvoval celou. Znovu si neodpustil několik seskoků s padákem. „Kdo to nezažil, nevím o co přichází,“ vypráví Šlesingr o své zálibě.

* Po sezoně jste si zranil kotník. Co se stalo?

Při lezení na stěně jsem si nešikovným pádem způsobil zranění kotníku. Byl jsem chvilku odstaven, ale vzhledem k tomu, že to bylo meziobdobí, kdy netrénujeme, tak to nemělo velký vliv.

* A už vás kotník vůbec netrápí?

Je úplně v pohodě. Když se mi spravil kotník, tak jsem měl trochu problémy s kolenem. Šlo spíše o to, že i když už byl kotník dobrý, tak jsem nohu přece jenom trochu šetřil a namáhal tu druhou. Takže jsem tam měl nějaké přepětí, ale s fyzioterapeuty jsme to dali do pořádku.

* Vy jste příznivcem adrenalinových sportů. Co jste během volna stihl podniknout?

Nebylo ho tolik, kolik bych chtěl, protože mě úraz nezbrzdil v přípravě, ale naopak v tomhle. Bohužel jsem letos nestihl moc vody, protože sezona skončila pozdě. Ale seskoků jsem absolvoval 32. Kdo to nezažil, tak neví o co přichází.

* Jaké při tom máte pocity?

To se nedá popsat. Je to prostě hukot. Když letím větrem, tak cítím, že nad tím úplně nemám kontrolu. Snažím se dělat nějaké figury z freefly, ale pořád je to pro mě ještě neohraný.

* Proběhly všechny vaše seskoky bez problémů?

Mám stejný počet přistání, jako výskoků z letadla, což je dobrý. (smích) Přistání je úplně v pohodě, nikdy mi nešlo o krk.

* Na chvíli jste se také stal reportérem, když jste natočil sérii rozhovorů pro podporu kandidatury Nového Města jako pořadatele biatlonového mistrovství světa 2013. Jak vás tahle úloha bavila?

Byla to velká sranda. Probíhalo to v angličtině, takže se ty rozhovory točily na víckrát. Pár vět, co jsem měl říct, jsem občas řekl s chybou, tak se to pak zopakovalo.

* Nové Město pořadatelství dostalo, takže jste asi byl úspěšný...

(smích) Jestli jsme to dostali kvůli mně, tak to nevím, ale třeba jsme to mohli dostat i o rok dřív. Co jsem měl zprávy z toho kongresu, tak lidi mojí parodii docela tleskali.

* Zpět k biatlonu. Jaké máte do této sezony cíle?

Chtěl bych být do 15. místa ve Světovém poháru, ale to už jsem říkal loni, a pak to nevyšlo, takže bych se chtěl v tomhle směru zlepšit. Na mistrovství světa chce každý zajet co nejlíp, kéž by to cinklo.

* Vyměnil jste lyže Madshus za Rossignol. Proč?

Loni jsem se půl roku trápil, nebyl jsem s lyžemi spokojený. O změně jsme se bavili už déle, definitivní rozhodnutí padlo na konci sezony. Zatím je s Rossignolem kvalitní spolupráce, mají skvělý servis. Bude to pro mě trochu neznámá, ale snad to bude dobré.