Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Klepiš: Rusáci nemají rádi nás, my zase je

9:36
LIBEREC - Pro české hokejisty byl sobotní duel s Ruskem prestižní záležitostí. Vždyť si třetina národního týmu na živobytí vydělává v ruské Kontinentální lize. Zápas, hraný v rámci libereckých Českých hokejových her, však domácím nevyšel, když prohráli 3:4. V českém dresu byl nejvíc vidět pětadvacetiletý útočník Omsku Jakub Klepiš, který vstřelil dvě branky.

Jedna ze šťouchanic před ruskou brankou. foto: ČTK

Zápas přerušila řada ostrých potyček. Čekal jste tak vypjaté utkání?

S Rusákama se takhle hraje vždycky. Oni nemají rádi nás, my zase je. Ale že to bude až takhle vypjaté, to jsem nečekal. Občas hlavně byly ty rvačky a šťouchanice zbytečné. Rozhodčí pak rozdávali přísné tresty a někteří kluci pak kvůli tomu dlouho nehráli.

Nejvíce šarvátek se odehrálo v první třetině. Nebáli jste se trochu o zdraví?

Nechci pomlouvat, ale útok se Saprykinem a Radulovem šel hodně po Honzovi Markovi a po Tomáši Rolinkovi. Jdou po nich i v Rusku, asi se navzájem nemají rádi. Tentokrát to ale přeháněli, bylo to už moc. Speciálně Radulov je hyperaktivní a neví, kde jsou meze.

Vy osobně jste neměl s Radulovem nějaký problém?

Vím, že to je blázen, takže se mu vyhýbám.

Neměl by se tedy Marka a Rolinka někdo zastat?

Já ne, nemám na to postavu. (smích) Podle mě jsou kluci dost silní na to, aby se ubránili sami.

Obránce Karel Rachůnek říkal, že je nabádá k nečisté hře trenér Vjačeslav Bykov…

Slyšel jsem, že jejich kouč nemá rád Čechy. A pokud je nabádá, tak asi nebude moc chytrej.

V Rusku jste odehrál první sezonu. Berete duely s nimi už nějak prestižněji?

Zatím ne. Dneska proti mně nastoupil můj spoluhráč z Omsku Anton Kurjanov, tak jsem ho aspoň párkrát ze srandy píchnul. Ale jinak jsem to nijak neprožíval…

Dvakrát jste dokázali smazat jednobrankový náskok, ve třetí třetině vám ale Rusové odskočili na rozdíl dvou branek. Proč?

Dělali jsme zbytečné chyby. Pokud chceme příště uspět, tak se jich musíme vyvarovat.