Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Knapková se stala mistryní Evropy

14:16
SCHINIAS - Skifařka Mirka Knapková vyhrála veslařské mistrovství Evropy na olympijském kanále v řeckém Schinias. O další úspěch české výpravy se postarala mužská čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Vojtěch Bejblík a Vlastimil Čabla, která získala bronz.

Knapková si vynahradil neúspěch z olympiády. foto: Lidové noviny

Finálové závody měly být původně na programu v neděli, pořadatelé je však kvůli nepříznivému počasí přesunuli na dnešek.

Pátá žena z olympijských her v Pekingu Knapková se ihned po startu ujala vedení a udržela si ho až do cíle, když vyhrála o téměř sedm vteřin před Belgičankou Annick De Deckerovou. Knapková loni na evropském šampionátu získala stříbrnou medaili, letos v Schiniasu však nestartovala žádná z medailistek z nedávné olympiády.

Čtyřka bez kormidelníka dlouho sahala po stříbru, když ještě po 1500 metrech byla na druhém místě. Na posledním úseku však český tým předjela srbská posádka. Ze zlata se radovali Italové.

Páté místo z Řecka přivezl dvojskif lehkých vah bratří Jana a Ondřeje Vetešníků, kteří nedokázali obhájit loňský bronz. Párová čtyřka ve složení David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a Petr Vitásek skončila čtvrtá

Výsledky: 1. Řecko (Mougios, Polymeros) 6:16,53, 2. Itálie 6:19,34, 3. Maďarsko 6:22,41, 5. ČR (J. Vetešník, O. Vetešník) 6:26,67.

Muži:

Dvojskif:

Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Itálie (Amitrano, Gabriele, Caianeillo, Dell'Aquila) 5:58,92, 2. Srbsko 6:02,31, 3. ČR (Vraštil, Kopáč, Bejblík, Čabla) 6:04,92.

Párová čtyřka: 1. Estonsko (Raja, Jaemsae, Endrekson, Jaanson) 5:45,75, 2. Německo 5:47, 75, 3. Ukrajina 5:47,86, 4. ČR (Jirka, Hanák, Karas, Vitásek)

Ženy: (ČR) 7:27,42, 2. De Deckerová (Belg.) 7:34,04, 3. Naunheimová (Švýc.) 7:35,04.

Skif: 1. Knapková