Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak Bryant mluví majitelům do práce

Sport

  9:00
LOS ANGELES - (od spolupracovníka LN v USA) - Začít kritizovat veřejně své nadřízené se nikde nevyplácí a většinou to s troufalcem končí špatně. Ne však, pokud jste Kobe Bryant. hvězda Los Angeles Lakers a vedoucí střelec celé NBA s průměrem 29 bodů na zápas. Ten má totiž jako jediný hráč z celé ligy ve své smlouvě právo vetovat jakoukoli výměnu.

Los Angeles Lakers (Kobe Bryant a Pau Gasol) foto: ČTK

Kobe Bryant, basketbalová star, si může de facto dovolit téměř cokoli. "Přál bych si, aby naše vedení udělalo jasný krok, buď vyměnilo Paua Gasola do nového týmu, nebo aby už jasně prohlásilo, že o trejdu neuvažuje. Je těžké hrát s plnou koncentrací, když nevíte, zda budete součástí mužstva ještě zítra," nebál se nechal slyšet Bryant.

A pokračoval: "Byl bych raději, kdyby Gasol v týmu zůstal, ale pokud náš management něco plánuje, tak by to prostě už měl udělat."

PSALI JSME:

Abyste byli v obraze – Bryant vydobyl se Španělem Gasolem, jedním z nejúspěšnějších Evropanů současné NBA, pro Lakers dva tituly v letech 2009 a 2010 a je už unavený věčnými fámami o trejdech.

Vše začalo neuskutečněnou výměnou Gasola do Houstonu za Chrise Paula z New Orleans v multitrejdu, z něhož nakonec kvůli vedení NBA sešlo.

"Pokud vedení výměnu nepřipravuje, tak by to měli říct a všechny uklidnit. Pak můžeme být všichni v pohodě, hrát naplno a Pau může být mentálně naplno součástí našeho týmu," řekl Bryant. "Není možné, aby jeden z našich pilířů nevěděl, zda tu zůstane, nebo ne," nerozpakoval se pronést jeden z pěti nejlepších basketbalistů světa.

Majitelé se nenechají rozhodit

Uzávěrka pro výměny je v letošní zkrácené sezoně NBA 15. března a v NBA se šušká, že zejména Minnesota nebo Chicago mají o Gasola dost eminentní zájem.

Dlouhý Španěl má však smlouvu s Lakers ještě na dva roky v hodnotě 38,2 milionu dolarů. "Myslím, že teď jsem pevnou součástí týmu, ale tenhle stav, kdy neustále někde čtete různé tzv. zaručené informace, kam se budete stěhovat, není ideální pro nikoho" prohlásil 31letý Gasol. "Já věřím v náš tým i v tohle město. Věřím i v to, že můžeme být úspěšní."

"Oceňuji, že se mě Kobe zastal. Pochopitelně že by bylo dobré mít určitou jistotu a ujištění, že jako hráč něco pro vedení znamenáte. Chápu ale, že to vždycky není možné. Nechci na nic tlačit, ale bylo by dobré vědět, na čem jsem, ať tak, či onak. Nevím však, zda tuto informaci mohu po vedení žádat."

Bryant jako jediný v lize může vedení překazit přestup spoluhráčů.

Los Angeles Lakers zdaleka nejsou tak dominantním týmem jako v minulých letech, hlavně zápasy venku pro ně představují těžký oříšek. I proto panuje v týmu velká nejistota, přestože si v pondělí v noci bez problémů poradil s nebezpečným Portlandem 103:92.

A to před zraky nejen slavných Nicholsona a Spielberga či miláčka dívčích srdcí Ashtona Kutchera a populárního komika Jacka Blacka, ale především před jedním z nejbohatších lidí planety – spoluzakladatelem Microsoftu a majitelem Portlandu Paula Allena.

Bryant je přesvědčen, že základ Lakers je dobrý, a chce, aby Gasol v mužstvu zůstal, přestože loňské vyřazení z play off dávali kritici za vinu právě Gasolovi.

"Samozřejmě že bychom potřebovali drobná doplnění, ale základní pětka je v pořádku. Basket je velmi emocionální sport a všichni potřebujeme vědět, na čem jsme… Znám Paua dobře a vím, jak ho současná situace trápí. Proto říkám, že je čas ukončit všechny spekulace," tvrdí hvězdný Bryant.

Generální manažer klubu Mitch Kupchak se nenechal vyvést z míry a jako reakci vydal jen krátké prohlášení, že jako bývalý profesionální hráč chápe, že týdny těsně před uzávěrkou výměn jsou jen pro silné nervy. Ale že veřejná prohlášení by mohla uškodit zájmům týmu.

"Mám odpovědnost vůči vlastníkům a fanouškům Lakers a mým jediným zájmem je zlepšit náš tým," dodal Kupchak.

Těžko odhadovat, zda jsou Gasolovy dny v dresu Lakers už opravdu sečteny, ovšem jeho dobré výkony v poslední době naznačují, že by rád v Los Angeles zůstal.

Jenže ovlivní to ještě vůbec?

Autor: