Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kokainový hříšník Boonen se na Tour neobjeví, soud jeho případ odmítl řešit

Sport

  13:39
PAŘÍŽ - Cyklista Tom Boonen neuspěl u soudu v Nantes s odvoláním proti zákazu startu na letošní Tour de France, který dostal od organizátorů kvůli pozitivnímu testu na kokain.

Tom Boonen se takto na Tour radoval nebude. foto: AFP

"Soudkyně nám sdělila, že není v její kompetenci případ rozhodnout," citovala dnes agentura Reuters právníka belgického jezdce Jeana-Louise Duponta. Podle soudkyně by se měl Boonen obrátit na Francouzský olympijský výbor, který prý o podobných případech rozhoduje.

Mistr světa z roku 2005 se rozhodl jít k soudu poté, co mu společnost ASO zakázala start na letošním ročníku, přestože Mezinárodní cyklistická unie oznámila, že Boonena trestat nebude. Osmadvacetiletý cyklista měl pozitivní test na kokain na konci dubna při mimosoutěžní kontrole a v takovém případě není droga považována za doping. Unie také přimhouřila oči nad tím, že šlo o Boonenův druhý nález na kokain.

Belgickému cyklistovi našli drogu v těle už loni. Tehdy také trest nedostal, ale přišel kvůli tomu o účast na závodě Kolem Švýcarska a Tour de France, protože ho tam organizátoři nechtěli.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!