Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Končíš! A proč tedy vlastně? Volejbalistce Michalíkové přitížily partnerovy ambice i estetická operace

Sport

  18:13
Olomouc - Šéf olomouckých volejbalistek a politik ČSSD Jiří Zemánek zabředl při vysvětlování vyhazovu opory Martiny Michalíkové do jejího soukromí.

Česká volejbalistka Martina Michalíková. foto: Instagram Martiny Michalíkové.

Mlčeti zlato. Šéf volejbalové Olomouce Jiří Zemánek se měl zřejmě tímto příslovím řídit, když podruhé komentoval citlivý odchod opory Martiny Michalíkové, kterou klub společně s americkou blokařkou Olivií Kofieovou a chorvatskou nahrávačkou Jovanou Gogićovou propustil, aby v nuzné době ušetřil peníze v rozpočtu.

Česká volejbalistka Martina Michalíková.
Česká volejbalistka Martina Michalíková.

Kromě ekonomického důvodu totiž v rozhovoru, který klub rozeslal médiím jako tiskovou zprávu, zabředl i do soukromí Michalíkové. Reagoval tak na její rozhovor v MF DNES.

Jako jednu z dalších příčin vyhazovu uvedl Zemánek, který je mimochodem předseda Krajského výkonného výboru ČSSD Olomouckého kraje, estetickou operaci hráčky.

„Před minulou sezonou Martina podstoupila estetickou operaci, která nijak nesouvisela s její sportovní kariérou. Tedy žádné zranění a jeho profesionální řešení. Kvůli rehabilitaci po tomto zákroku nastoupila o měsíc později do přípravy a možná ve snaze vše rychle dohnat se zranila. Od té doby už rok se svým hendikepem bojuje a vlastně neodehrála pořádně jediný zápas,“ tvrdil Zemánek.

„Pro mě jako manažera je taková smečařka na špičkové domácí a mezinárodní scéně nevyužitelná. Něco jako horník, který by nemohl rubat, ale třeba jen držet kahan se světlem svým kamarádům. Jak dlouho by asi v důlní společnosti vydržel? Profesionální sport je sice krásný a lákavý svět, zároveň jsou však jeho pravidla neúprosná.“

Sotva jsme začali a už nám to zase zakazují... za celý tým vám přejeme ať jste všichni zdraví...
@davidbucekcom
.
.
.
#photo #photoshooting #team #teamswork #happyface #smile #olomouc #olomoucvolejbal #volleyball #volleyballteam #teammates

12. října 2020 v 11:33, příspěvek archivován: 12. listopadu 2020 v 18:14

Na zákroku ovšem byla Michalíková o rok dříve. „Tak já už opravdu bleju,“ zastala se bývalé spoluhráčky na Facebooku Veronika Strušková. Klub se za chybu omluvil prostřednictvím tiskového mluvčího.

Zemánek vyhazov Michalíkové vysvětloval i tím, že chodí s olomouckým fotbalistou Tomášem Zahradníčkem, který „se netají touhou po zahraničním angažmá a Martina se zase nijak netajila tím, že by šla ven se svým partnerem.“

Dobré zprávy pro český sport. Návrat hlásí basketbal i volejbal, o dalších výjimkách se jedná

Michalíková odehrála za Olomouc pět sezon, pomohla jí k titulu, dvěma triumfům v poháru a letos se těšila na Ligu mistryň. „Byly to skvělé roky, ale vše jednou končí. Snažím se to hodit za hlavu, vzpomínat budu jen v dobrém. To mi nikdo nevezme a nenechám si to kazit,“ řekla 26letá smečařka MF DNES. 

Zemánek však zpochybnil, že jde o klubovou legendu. „Pod tímto pojmenováním si představím úplně jiné hráčky,“ podotkl. „Martina byla dívkou z plakátu, fanoušci ji milovali, patřila k hvězdám nové éry našeho klubu. Jsou zde ale souvislosti, které jen povrchně informovaní lidé znát nemohou a v rozhovorech Martiny pro média se vcelku logicky neobjevily.“

Objevily se až v tiskových zprávách se šéfem klubu.

Mlčeti zlato.

Autor: