Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konec vlády Loeba. Francouz Ogier je poprvé mistrem světa v rallye

Sport

  19:16
ŠTRASBURK - Francouzský jezdec Sébastien Ogier je poprvé mistrem světa v automobilových soutěžích. Titul si zajistil poté, co jeho belgický soupeř Thierry Neuville nevyhrál úvodní rychlostní zkoušku Francouzské rallye.

Sebastian Ogier foto: ČTK

Právě na asfaltové soutěži ve Štrasburku tak nastalo symbolické střídání na světovém trůnu. Tovární jezdec Volkswagenu Ogier na něj usedl po devítiletém kralování krajana Sébastiena Loeba, který se v letošním roce účastnil jen vybraných závodů MS. "Dokázali jsme to už dnes a jsme šťastní," prohlásil devětadvacetiletý Ogier.

První erzetu Francouzské rallye vyhrál Španěl Dani Sordo, na nějž Neuville ztratil sedm desetin sekundy. Ogier dojel těsně za ním třetí, což by mu stačilo na titul i v případě, že by Belgičan ve speciálně bodované zkoušce zvítězil. Český jezdec Martin Prokop byl devátý.

Ogier měl tři závody před koncem MS v čele průběžného pořadí náskok 83 bodů. Neuville jej mohl předstihnout pouze v případě, kdyby vyhrál všechny zbývající rallye včetně speciálních zkoušek a Ogier už nezískal ani bod.

I sám Belgičan ale přiznal, že to považoval za nereálné. "Už před startem jsme věděli, že šampionát nejde vyhrát, takže pro nás se vlastně nic nemění. Chceme hlavně uhájit konečné druhé místo," řekl Neuville.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!