27. dubna 2008 8:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečný souboj o titul prohrál

Lukáš Konečný v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Konečný v akci. | foto: ČTK

DRÁŽĎANY Boxer Lukáš Konečný prohrál utkání o titul mistra světa asociace WBO v lehké střední váze. Obhájci mistrovského pásu Ukrajinci Sergeji Dzinzirukovi dnes v Drážďanech podlehl 0:2 na body, podle třetího rozhodčího skončil zápas nerozhodně.

"Osobně jsem spokojený s tím, jak jsem boxoval a co jsem ukázal. Výsledek mě ale samozřejmě štve. Kdyby jeden rozhodčí, který hodně rozhoduje moje zápasy a dost se bavíme, nedal body 115:113 a dal mi výhru v jednom kole, tak by to byla celkově jenom remíza. Přesto si myslím, že jsem měl vyhrát," řekl Konečný novinářům po utkání.


Dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa, který se stal prvním českým boxerem bojujícím o světový titul mezi profesionály, vstoupil do zápasu ve velkém stylu. Pozorně se kryl a favorizovaného soupeře několikrát přesně zasáhl. V prvním i druhém kole se mu dařilo střídat údery na spodní část trupu i na hlavu a Dzinziruk vypadal zaskočeně.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?