Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konečný ukončil Hallovi kariéru. Čech byl o třídu lepší, tvrdí britský tisk

Sport

  14:31
LONDÝN - Lukáš Konečný byl nad síly Angličana Mathewa Halla, shodují se dnes britská média v komentářích k souboji, který českému boxerovi přinesl titul profesionálního mistra Evropy v lehké střední váze. Hall po prohře ukončil profesionální kariéru.

Matthew Hall a Lukáš Konečný (vpravo) foto: ČTK

"Porazil mě prostě lepší boxer. Snažil jsem se, ale nešlo to," řekl šestadvacetiletý rodák z Manchesteru, který zaskočil v souboji o evropský titul na poslední chvíli za zraněného Ryana Rhodese.

Nepřehlédněte

Sen Matthewa Halla se ukázal být právě jen snem, když ho Lukáš Konečný převýšil rozdílem třídy, uvedla stanice Sky, která sobotní zápas Konečného v Birminghamu, stejně jako šest dalších soubojů, přenášela. "Český boxer byl pro Halla příliš rychlý a chytrý." "U Halla byly vždy obavy, že je příliš jednostrunný, než aby se na této úrovni prosadil. Jak mu docházely nápady a jeho háky byly stále méně účinné, jeho soupeř byl stále přesnější," uvedla Sky.

Manchesterský boxer nebyl s to zvládnout zkušeného Lukáše Konečného, napsal The Guardian. "Hall se vyrovnal českému veteránovi v intenzivních, ale nepříliš pozoruhodných prvních fázích zápasu. Konečný však s přehledem čelil jeho úpornému a přímočarému stylu," poznamenal deník The Times.

Byla to brutální bitva od prvního úderu zvonce, uvedla stanice BBC. "Ale Konečného obrana byla pevnější a od pátého kola zcela převzal kontrolu nad utkáním poté, co zasáhl Halla nelítostným zvedákem. Hall se opět dostal do potíží v šestém kole, kdy skončil na zemi po kombinaci úderů na tělo a obličej. Byl odpočítán do osmi, ale podařilo se mu ještě zasadit prudký úder levičkou, než český boxer dvěma údery ukončil utkání," uvedla BBC. Po třetí prohře z dosavadních 26 profesionálních utkáních Hall oznámil, že končí s kariérou. "To je všechno, je to vyřízené," řekl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!