Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Koronavirem zdecimovaným biatlonistům smíšená štafeta nevyšla, v Oberhofu byli čtrnáctí

Biatlonistky na střelnici foto: ČTK

Oberhof - První závod smíšených štafet v sezoně českým biatlonistům v Oberhofu nevyšel. Čtveřice Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvrtecký a Ondřej Moravec, který předchozí starty na Světovém poháru v Německu vyměnil za přípravu a při návratu musel na trestný okruh, obsadila až 14. místo. Po více než osmi letech vyhrálo Rusko, v dramatickém finiši Eduard Latypov předčil novou norskou hvězdu Sturlu Holma Laegreida.
  13:22

Čechům se dnes nevedlo střelecky. S Moravcovým trestným kolem a celkem 14 dobíjeními byla horší jen švédská štafeta, která skončila o příčku výše třináctá.

V Oberhofu startovala jen polovina z bronzové sestavy z posledního mistrovství světa, neboť Michal Krčmář bojuje s koronavirem a Eva Puskarčíková byla nominována do odpoledního závodu dvojic. Do něj ale čeští reprezentanti nakonec nenastoupili.

Původní kolega Puskarčíkové Tomáš Mikyska měl totiž také pozitivní test na covid-19. Spolu s ním a Krčmářem jsou v karanténě i Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Vítězslav Hornig a Milan Žemlička. Závod smíšených dvojic vyhráli Emilien Jacquelin, Julia Simonová z Francie před Johannesem Böem a Tiril Eckhoffovou z Norska.

Na prvním úspěchu Rusů ve smíšené štafetě od listopadu 2012 se s Latypovem podíleli Uljana Kajševová, Světlana Mironovová a Alexandr Loginov. Stejnou bilanci sedmi dobíjení měli Norové bez bratří Böeů, kteří prohráli finiš o sedm desetin. Třetí skončila s mankem 12 sekund Francie. Její finišman Quentin Fillon Maillet doplatil v závěru na špatně namazané lyže. 

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Smíšená štafeta: 1. Rusko (Kajševová, Mironovová, Loginov, Latypov) 1:08:21,7 (0 tr. kol + 7 dobíjení), 2. Norsko (Tandrevoldová, Röiselandová, Dale, Laegreid) -0,7 (0+7), 3. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Fabien Claude, Fillon Maillet) -12,1 (0+6), 4. Bělorusko -50,3 (1+5), 5. Německo -1:06,0 (1+7), 6. Švýcarsko -1:29,4 (0+7), ...14. ČR (Jislová, Davidová, Štvrtecký, Moravec) -3:22,3 (1+14).

14:30 smíšená štafeta dvojic.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!