21. června 2007 17:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Korupce v 2. lize: nabídli hráčům 80 tisíc?

Úplatek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úplatek - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Roman Procházka, šéf druholigových fotbalistů Bystrce, před disciplinární komisí prohlásil, že jeho hráčům byl před utkáním s Vítkovicemi nabídnut úplatek. Údajně mu to oznámil obránce Zdeněk Houšť, který byl v Bystrci na hostování.

Fotbalista to ale před komisí důrazně popřel, funkcionář podle jeho slov lže. K ovlivnění mělo dojít v týdnu před zápasem 29. kola druhé ligy Bystrc - Vítkovice, v němž se 11. června rozhodlo o sestupu domácího týmu.

Brněnský celek sice v poločase vedl 2:0, ale po prohře 2:4 spadl o soutěž níž. Po utkání šéf klubu Procházka a obránce Houšť naznačili, že utkání předcházely pokusy o jeho ovlivnění.

Houšť předstoupil před disciplinární komisí jako první a tvrdil, že ho nikdo s takovou žádostí nekontaktoval. Tým prý rozhodily pouze Procházkovy výhružky, že zápas může být ovlivněn ze strany soupeře. Procházka před komisí uvedl, že ho Houšť informoval o korupčním jednání.

"Řekl mně a sportovnímu řediteli klubu, že mu jedna známá osobnost z fotbalového světa nabídla úplatek ve výši 80 tisíc korun, které má rozdělit mezi čtyři hráče. Podle našich indicií jde o bývalého trenéra Bystrce pana Tibora Dudu, který je velký kamarád s vítkovickými funkcionáři," prohlásil Procházka.

Houšť kontroval s tím, že to je celé smyšlené a že s touto verzí přišel právě pouze Procházka. Podle funkcionáře vše nasvědčuje, že do celé záležitosti byli zapleteni vedle Houště ještě další hráči Aleš Schuster a Tomáš Mrázek. Ty už vyslýchala policie poté, co bystrcký šéf podal trestní oznámení kvůli možné korupci.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz