Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Kotalík podruhé za sebou rozhodl

10:42
NEW YORK - Útočník Aleš Kotalík podruhé za sebou rozhodl o výhře hokejistů Buffala v NHL. V utkání ve Washingtonu vstřelil necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny vítězný gól. Sabres nakonec triumfovali 6:4 a prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů.

Aleš Kotalík se raduje ze svého gólu v síti Washingtonu. foto: Mitchell LaytonAFP

Buffalo s Washingtonem dvakrát prohrávalo, po první dvacetiminutovce dokonce o dva góly. V prostředním dějství sice dvěma trefami vyrovnal Daniel Briere, ale díky brance Bena Clymera pět sekund před druhou sirénou šli do šaten spokojenější znovu domácí hokejisté.

Až ve třetí třetině hosté třemi góly dokonali obrat zápasu, což se jim podařilo poosmé v sezoně. "Dotahovat dvoubrankové manko není zrovna to, co bychom si přáli, ale dokázali jsme to v minulém zápase v Bostonu i před několika dny proti Philadelphii. Je to úchvatné. Po první třetině jsme se snažili dostat zpátky do utkání. Jakmile jsme vstřelili druhý gól, všechno bylo otevřené," prohlásil po zápase Briere, který si vedle dvou gólů připsal také dvě asistence.

Kotalík, který při nedělní výhře 6:2 nad Bostonem vstřelil vítězný třetí gól už ve druhé třetině, tentokrát zasadil soupeři rozhodující úder 103 sekund před vypršením základní hrací doby. V poslední vteřině utkání při power play Washingtonu završil skóre střelou do prázdné branky Maxim Afinogenov.

Buffalo v tabulce Severovýchodní divize stále ztrácí dva body na vedoucí Ottawu, která otočila duel s Tampou Bay. Senátoři prohrávali 1:3, jenže v poslední minutě druhé třetiny snížil slovenský obránce Andrej Meszároš a v úvodu třetí části vyrovnal Dany Heatley. Pouhých sedm sekund před třetí sirénou rozhodl o výhře Ottawy 4:3 Daniel Alfedsson.

Naději na účast ve vyřazovacích bojích posílil také Edmonton vítězstvím 2:1 v Minnesotě. U obou gólů Oilers asistoval obránce Jaroslav Špaček, jednu přihrávku zaznamenal Aleš Hemský. Edmonton se výhrou posunul na sedmé místo Západní konference a má stejný počet bodů jako osmý Vancouver, který prohrál 0:5 s Nashvillem. Vokoun zlikvidoval všech 31 střeleckých pokusů soupeře. Na výhře Predators se jednou asistencí podílel také obránce Marek Židlický.

Krachem opět skončilo vystoupení New York Rangers na ledě Caroliny. Jezdci si po výsledku 3:5 připsali šestou porážku za sebou. Z českých hráčů se střelecky prosadil pouze Petr Sýkora, Martin Straka ve druhé třetině neproměnil trestné střílení. Carolina si i díky dvěma gólům nedávné posily Douga Weighta vytvořila tři nové klubové rekordy: v počtu získaných bodů, vítězství a výher na vlastním ledě.

"Není to pro nás dobré," vyjádřil se opakovaně k současné situaci Rangers útočník Jaromír Jágr, který přihrál na první gól Michaelu Nylanderovi. "Nyní nás čekají čtyři domácí zápasy a všichni víme, jak budou důležité. Mohou rozhodnout o celé sezoně. Myslím, že jsme v posledních dvou utkáních už hráli lépe, ale výsledky se nedostavily," dodal Jágr.

Washington - Buffalo 4:6 (3:1, 1:2, 0:3)
Branky: 8. a 40. Clymer, 20. Ovečkin, 20. Halpern - 24. a 26. Briere, 6. Connolly, 54. Roy, 59. Kotalík, 60. Afinogenov. Střely na branku: 33:41. Diváci: 14.386.

Carolina - New York Rangers 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 24. a 32. Weight, 9. Cullen, 46. Commodore, 60. Stillman - 15. a 40. Nylander (na první Jágr, na druhou Průcha), 59. Sýkora (Rozsíval). Střely na branku: 29:44. Diváci: 15.516.

Toronto - Boston 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. a 36. Sundin (na první T. Kaberle), 28. Allison, 36. McCabe (T. Kaberle), rozh. nájezd Tucker - 16. a 21. Sturm, 6. Reasoner, 33. Murray. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.441.

Ottawa - Tampa Bay 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 5. Neil, 40. Meszároš, 45. Heatley, 60. Alfredsson - 3. a 25. Lecavalier (na obě Prospal, na druhou Kubina), 26. Afanasenkov. Střely na branku: 31:26. Diváci: 19.810.

New Jersey - New York Islanders 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 51. Martin - 32. a 39. Jašin (na druhou Martínek), 8. Tambellini, 15. Bergenheim, 41. Bates, 46. Erskine. Střely na branku: 17:26. Diváci: 12.741.

Nashville - Vancouver 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Hamhuis, 29. Tootoo, 36. Upshall, 49. Smithson, 51. Hartnell (Židlický). Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, ani jednou neinkasoval, čelil 31 střelám a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 27:31. Diváci: 13.535.

Minnesota - Edmonton 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 44. Foster - 9. Pronger (Špaček), 28. Smyth (Špaček, Hemský). Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.568.

Los Angeles - Phoenix 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Branky: 5. Cowan, 55. Robitaille - 9. Doan, 10. Saprykin, 10. Devereaux, 27. Ricci, 42. Sanderson, 48. Scatchard. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.118.