3. ledna 2007 17:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kotrba se pokusí zachránit Příbram

Jiří Kotrba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Kotrba | foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

PŘÍBRAM Trápící se fotbalové Příbrami má v bojích o záchranu pomoci zkušený trenér Jiří Kotrba. Podle ředitele klubu Josefa Hadraba, podepíše bývalý lodivod Sparty nebo Brna v klubu ve čtvrtek ráno novou smlouvu.

Kotrba se vrací do známých míst, neboť v klubu působil už v letech 1998 až 2002. V Příbrami vyměnili trenéra už podruhé v tomto ligovém ročníku. Pavel Barát, který se vrací k rezervnímu týmu vystřídal na konci září Pavla Tobiáše.

Příbram začala o příchodu Kotrby vyjednávat už koncem minulého roku, ale v úterý se zdálo, že přání klubových funkcionářů zůstane nevyslyšeno. Proti jeho uvolnění se stavělo vedení Českých Budějovic, kde se stal nejzkušenější ligový kouč podle počtu zápasů šéfem sportovního centra mládeže.

Kotrba ale nakonec dostal svolení a místo klidné budoucnosti zvolil nejistou práci v zachraňujícím se klubu, který má po zatčení svého majitele Jaroslava Starky nejen fotbalové starosti.

"Dnes došlo k oboustranné dohodě, ve čtvrtek ráno bych měl s Jirkou podepsat trenérskou smlouvu a v nejbližších dnech se ujme přípravy mužstva," řekl Hadraba.

Proti pokračování Baráta na příbramské lavičce mluvila i skutečnost, že není majitelem nejvyšší trenérské licence a měl pro působení v první lize výjimku.

S Kotrbou zažil středočeský klub největší úspěchy v novodobé historii. Marila je sice přímým nástupcem kdysi úspěšné Dukly Praha, ale když v sezoně 2000/01 obsadil klub čtvrté místo a postoupil do Poháru UEFA, byla to pro Příbram velká událost. Za rok sice šel klub výkonnostně dolů a Kotrba musel odejít, ovšem se šéfem klubu Starkou zůstal v úzkém vztahu, a když se nedávno Starka ocitl ve vazbě, osmačtyřicetiletý kouč dal najevo, že je ochoten znovu pomoci.

Do nejvyšší soutěže se Kotrba vrací po roční odmlce, v říjnu 2005 byl odvolán od fotbalistů Brna. Do té doby nasbíral 316 ligových zápasů v roli hlavního kouče, vedl také Žižkov, Jablonec, Spartu a Olomouc. Jeho bilance je aktivní: v lize pod ním mužstva vyhrála 132 zápasů a ve 106 případech prohrála.
Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.