9. prosince 2011 20:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka: Přišlo mi, že mám šest promile

Roman Koudelka v nemocnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka v nemocnici. | foto: Pro LN Václav Cibula

LIBEREC Jako v rakvi si připadal Roman Koudelka (22), když ho ve čtvrtek po těžkém pádu odváželi záchranáři. Včera už měl v liberecké nemocnici náladu mnohem lepší. Jeho krk sice stále ještě svíral těsný límec chránící páteř, ale informace od lékařů mu zněly libozvučně.

Žádný zásadní zdravotní problém totiž neobjevili. A tak nejlepší český skokan na lyžích na posteli, vedle stolku přeplněného sladkostmi a dárky, vtipkoval, a dokonce chvíli i dumal o své účasti v nedělních závodech Světového poháru v Harrachově.

Roman Koudelka upadl.

LN Vybavujete si vůbec váš hrůzostrašný pád?
Pamatuju si všechno do detailu. Letěl jsem vzduchem a najednou mně vzadu něco vylítlo a lyže odpadla. Hned jsem věděl, že je zle. Pak přišla velká rána do hlavy, jako kdyby mě srazilo auto... Pak už jsem moc nevnímal. Když jsem se zastavil, říkal jsem si, že až na bolest v hlavě jsem snad celkem v pořádku. Tak jsem se zkusil postavit a zjistil jsem, že to moc dobrej nápad nebyl. Připadalo mi, že mám snad šest promile. Šlehnul jsem sebou zase do sněhu a radši už jsem nevstával a čekal, až ke mně přiběhnou...

LN Co se vám honilo hlavou, když vás nakládali do sanitky?
Pro mě byla hlavně depresivní cesta k sanitce. Vezli mě na kanadských saních v jakési budce. Připadal jsem si jako v rakvi a chlapům, co mě nakládali, jsem proto říkal, ať to radši seshora nepřiklápí.

Celý rozhovor se skokanem Romanem Koudelkou čtěte v sobotním vydání Lidových novin

Václav Cibula

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?