28. listopadu 2014 19:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Koudelka skončil ve Finsku desátý a ztratil vedení ve Světovém poháru

Roman Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Koudelka | foto: Reuters

RUKA/PRAHA Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil ve druhém závodu sezony Světového poháru ve finském zimním středisku Ruka desátý a neuhájil žlutý dres pro lídra seriálu. Vítěze úvodního podniku v Klingenthalu v čele SP vystřídal Švýcar Simon Ammann, jenž dnes ovládl obě kola a suverénně vyhrál.

Pětadvacetiletý Koudelka, jenž minulý týden triumfoval v SP poprvé v kariéře, byl po prvním kole za skok dlouhý 129 metrů jedenáctý, na druhý pokus metr přidal a v konečném pořadí se posunul do elitní desítky. Jan Matura, který postoupil jako čtyřiadvacátý, si ve druhém kole pohoršil na 28. příčku.

„Oba skoky nebyly na sto procent povedené, ale špatné pokusy to rozhodně nebyly. Jen mi dneska chybělo trochu štěstí,“ uvedl v textové zprávě pro ČTK Koudelka. Stěžoval si trochu na povětrnostní podmínky, neboť vítr foukal ze strany. „I když byly podobné odpočty, tak ve větru byly velké rozdíly. Ale skončit do desítky, to se cení, takže jsem spokojený,“ dodal.

Čtěte více

Třetí z Čechů Jakub Janda, pátý muž čtvrteční kvalifikace, ztroskotal v prvním kole, v němž obsadil první nepostupovou 31. příčku. Od účasti ve finále ho dělila jedna desetina bodu.

Čtyřnásobný olympijský vítěz Ammann uhájil vedení z prvního kola před dvojicí Japonců Daiki Ito, Noriaki Kasai. V průběžném pořadí předstihl po 22. triumfu v závodě SP v kariéře Koudelku o deset bodů. Třetí Rakušan Stefan Kraft zaostává za českým reprezentantem 26 bodů.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!