Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krásná Rumunka poráží hvězdy a nepotřebuje omluvenky do školy

Sport

  15:54
PAŘÍŽ - Je krásná, mladá, inteligentní a navíc sakra dobrá tenistka. Kdo? Rumunka Sorana Cirsteaová, která včera na dvorcích Roland Garros v Paříži porazila v osmifinále bývalou světovou jedničku Srbku Jankovičovou a v klidu se může připravovat na zítřejší čtvrtfinále. Mimochodem, nestuduje žádnou sportovní školu a maturita ji čeká v srpnu chvíli před US Open.

Rumunka Sorana Cirsteaová. foto: AFP

Cirsteaová se snaží skloubit tenis a studium na střední škole. Když není v lavicích, tak hraje turnaj. Zatím je úspěšná na obou frontách. A aktuálně má díky postupu do čtvrtfinále Roland Garros pro kantory perfektní alibi, že nechodí za školu. "Teď mě mohou vidět v televizi, takže je jasné, že se někde neflákám," řekla tenistka.

Devatenáctiletá hráčka v pondělí po téměř tříhodinové bitvě přetlačila i s puchýři na noze bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou, když třetí set vyhrála 9:7. Při své šesté účasti na grandslamovém turnaji tak poprvé postoupila do čtvrtfinále.

TENISOVÉ ÚSPĚCHY A ŠKOLA V PODÁNÍ CIRSTEAOVÉ:


Rodačka z Bukurešti se snaží studovat klasicky, bez výjimek, "Vždycky jsem chodila do obyčejné školy, normální třídy," řekla 41. hráčka světa, jež doufá, že letos školu dokončí. Maturitu bude skládat těsně před US Open v New Yorku, takže čas na učení mít bude.

Momentálně totiž v Paříži moc nestuduje. "Abych byla upřímná, tak do učebnic nekoukám vůbec. Snažím se jen soustředit na Roland Garros," řekla obdivovatelka Steffi Grafové, kterou v hledišti pozorně sledoval její slavný krajan a někdejší vítěz Paříže Ilie Nastase. O postup do semifinále se nejmladší z letošních čtvrtfinalistek střetne s turnajovou třicítkou Samanthou Stosurovou.

Autoři: ,

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...