Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kraulařka Steffenová trhla rekord na sto metrů

Sport

  19:50
BUDAPEŠŤ - Německá plavkyně Britta Steffenová překonala na mistrovství Evropy v Budapešti světový rekord na sto metrů volným způsobem. Časem 53,30 o 12 setin pokořila půl roku trvající rekord Australanky Lisbeth Lentonové.

Britta Steffenová. foto: MICHAEL SOHN ČTK

Steffenová potvrdila, že má v Maďarsku skvělou formu. V pondělí se v Budapešti podílela i na světovém rekordu německé kraulařské štafety na 4x100 metrů, který má nyní hodnotu 3:35,22 minuty.

Také dnešní závod začala Němka, jež v úterním semifinále vylepšila svůj osobní rekord i rekord šampionátu na 54,21, zostra a na obrátce vedla před soupeřkami o téměř čtyři desetiny sekundy. Za výkonem Lentonové z rekordního závodu však zaostávala o jedenáct setin.

Na druhé padesátce ovšem Steffenová ještě zrychlila a výrazně pokořila hranici 54 sekund. Svůj náskok před druhou Marleen Veldhuisovou zvýšila na téměř celou vteřinu.

Po dohmatu Němka nejprve udiveně zírala na výsledkovou tabuli a zdálo se, že začne plakat. Pak si ale strhla čepičku a s nevěřícným výrazem začala oslavovat. "Nemohu tomu uvěřit. Je to, jako když prohrajete a taky tomu nemůžete uvěřit," řekla Steffenová.

"Pořád nemohu uvěřit, že jsem vytvořila nový světový rekord," dodala závodnice, jejímž maximem z minulého evropského šampionátu před čtyřmi lety bylo 15. místo na kraulařské padesátce.

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...