Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraulařka Steffenová trhla rekord na sto metrů

Sport

  19:50
BUDAPEŠŤ - Německá plavkyně Britta Steffenová překonala na mistrovství Evropy v Budapešti světový rekord na sto metrů volným způsobem. Časem 53,30 o 12 setin pokořila půl roku trvající rekord Australanky Lisbeth Lentonové.

Britta Steffenová. foto: MICHAEL SOHN ČTK

Steffenová potvrdila, že má v Maďarsku skvělou formu. V pondělí se v Budapešti podílela i na světovém rekordu německé kraulařské štafety na 4x100 metrů, který má nyní hodnotu 3:35,22 minuty.

Také dnešní závod začala Němka, jež v úterním semifinále vylepšila svůj osobní rekord i rekord šampionátu na 54,21, zostra a na obrátce vedla před soupeřkami o téměř čtyři desetiny sekundy. Za výkonem Lentonové z rekordního závodu však zaostávala o jedenáct setin.

Na druhé padesátce ovšem Steffenová ještě zrychlila a výrazně pokořila hranici 54 sekund. Svůj náskok před druhou Marleen Veldhuisovou zvýšila na téměř celou vteřinu.

Po dohmatu Němka nejprve udiveně zírala na výsledkovou tabuli a zdálo se, že začne plakat. Pak si ale strhla čepičku a s nevěřícným výrazem začala oslavovat. "Nemohu tomu uvěřit. Je to, jako když prohrajete a taky tomu nemůžete uvěřit," řekla Steffenová.

"Pořád nemohu uvěřit, že jsem vytvořila nový světový rekord," dodala závodnice, jejímž maximem z minulého evropského šampionátu před čtyřmi lety bylo 15. místo na kraulařské padesátce.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat