13. ledna 2008 14:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kraus vyhrál úvodní závod skikrosu

Tomáš Kraus (vpravo) na trati skikrosu - archivní snímek z loňského lednového závodu Světového poháru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Kraus (vpravo) na trati skikrosu - archivní snímek z loňského lednového závodu Světového poháru. | foto: ČTK

LES CONTAMINES Skikrosař Tomáš Kraus vyhrál bez jediné porážky ve francouzském středisku Les Contamines úvodní závod sezony Světového poháru. Celkový vítěz seriálu z let 2005 a 2006 odsunul na další stupně vítězů Američana Caseyho Pucketta a Stanleyho Hayera, bývalého českého reprezentanta, který od letošní sezony jezdí za Kanadu.Dvojnásobný mistr světa Kraus se v Les Contamines vrátil po loňském druhém místě na nejvyšší stupeň. "Bylo to super, jelo se mi skvěle, ten kopec mi sedí," řekl Kraus, který v sobotní kvalifikaci obsadil čtvrtou pozici. Zahájil tak útok na celkové vítězství v seriálu v nové olympijské disciplíně, loni skončil ve Světovém poháru celkově druhý.

Úvodní závod se nezvykle protáhl do dvou dnů, neboť po pátečním tréninku za jasného počasí a skvěle připravené trati se o den později zatáhlo a napadlo až 30 centimetrů sněhu. "Bylo špatně vidět, bylo to až nebezpečné. Jsem rád, že se to nakonec rozdělilo," uvítal Kraus. "Mně to vyhovovalo, aspoň jsem si odpočinul," řekl.

Pro finálovou část bylo opět jasno. Kraus procházel jízdami jako nůž máslem. Po skvělých startech nedal nikomu šanci a suverénně vyhrával. Kritickou situaci zažil v semifinále, kde se do první zatáčky dostal společně s dalšími dvěma skikrosaři, ale v této zimě skvěle jezdící Švýcar Michael Schmid a Francouz Simon Bastelica se srazili a upadli. "Já to naštěstí ustál," prohlásil Kraus.

Potýká se přitom s nachlazením, v dějišti závodu navíc vládla velká zima. "Chodil jsem brzy spát a bral jsem nějaké paraleny," popsal čerstvý otec dcery Lucie. Své ženě také hned po závodu zavolal. Další český skikrosař Zdeněk Šafář vypadl ve čtvrtfinále.

Výsledky:

Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Puckett (USA), 3. Hayer (Kan.), 4. Piccard (Fr.),
5. Schmid (Švýc.), 6. Barr (Kan.), 7. Bastelica (Fr.), 8. Kono (Jap.),
...31. Šafář (ČR).

Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Berntsenová (Nor.), 3. Boulangeatová (Fr.), 4.
McIvorová (Kan.), 5 Huttaryová (Rak.), 6. Murková (Švýc.), 7. Fukušimaová
(Jap.), 8. Marsanová (Fr.).
Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…