Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Zlatý pár se v Paříži opět spojí. Doufám, že budeme obě zdravé, říká Siniaková

Tenistky Krejčíková a Siniaková v objetí po vítězství v Tokiu (1. srpna 2021) foto: Michal SváčekMAFRA

Tenisové šampionky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, majitelky zlatých medailí z poslední olympiády v Tokiu, se po podzimním rozchodu dohodly, že na blížících se hrách v Paříži deblový pár znovu utvoří. Siniaková oznámila novinu v pátek na turnaji v Římě.
  15:50

Posbíraly spolu sedm grandslamových titulů. Před třemi lety získaly první české tenisové zlato z olympijských her. Po minulé sezoně si ovšem daly pauzu a do té současné si našly nové parťačky. Siniaková, která dočasnou rozluku navrhla, nastupovala s Australankou Storm Hunterovou, a Krejčíková hraje s Němkou Laurou Siegemundovou.

Gigantické akce s pěti propletenými kruhy ve znaku se společně mohou zúčastnit pouze hráčky stejné národnosti. Krejčíková už dříve naznačila, že by se opětovnému spojení nebránila. A že čeká na výzvu od Siniakové.

„Míček je teď na Katčině straně,“ pravila Krejčíková pro televizní stanici CANAL+ Sport minulý měsíc ve Stuttgartu. „Iniciativa té naší přestávky vzešla od ní. Myslím si, že je na ní, aby iniciovala taky naše spojení. Já jsem jednání otevřená a ona to ví.“

Na nedávném turnaji v Madridu se obě Češky setkaly a plácly si. Zjevně si uvědomují, jaká šance na další úspěch se před nimi rozprostírá. V pavouku se jistě zařadí mezi hlavní favoritky. Pro sportovní fanoušky a celou národní olympijskou výpravu je to znamenitá zpráva.

„Všichni očekávali, že budeme hrát spolu, tak můžu potvrdit, že to tak bude,“ sdělila Siniaková v pátek odpoledne do mikrofonu CANAL+ Sport v římském Foru Italicu. „Teď doufám, že budeme obě fit. Moc rády budeme spolu obhajovat zlato.“

Vzkříšení dua K+S by tak mohlo zhatit jen nějaké zranění či nemoc. Krejčíková se shodou okolností před několika dny právě ze zdravotních důvodů odhlásila z římské tisícovky. Siniaková zatím neprozradila, zda spolu stihnou nějakou generálku, nebo v červenci v areálu Rolanda Garrose naskočí bez přípravy.

„Uvidíme,“ řekla. „Byla bych ráda, kdybychom spolu zvládly nějaký zápas před Paříží. Ale nevadilo by, kdyby se to nepovedlo. Nestalo by se to poprvé.“

Autor: