Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kreuziger prohrál na úvod Kolem Švýcarska jen s Cancellarou

Sport

  18:59
Český cyklista Roman Kreuziger zahájil obhajobu celkového vítězství v závodu Kolem Švýcarska druhým místem v první etapě. Třiadvacetiletý člen týmu Liquigas nestačil na časovce na 7,8 km v Lichtenštejnsku pouze na olympijského vítěze Fabiana Cancellaru ze Švýcarska, na nějž ztratil 19 sekund.

Roman Kreuziger dostává sladkou odměnu. foto: ČTK

Kreuziger loni ve Švýcarsku zaznamenal své první vítězství v etapovém závodě mezi profesionály a dnes vyrazil na trať mezi lichtenštejnskými městy Mauren a Ruggell jako poslední symbolicky ve žlutém trikotu lídra.

Ten sice musel po dojezdu odevzdat fenomenálnímu časovkáři Cancellarovi, i tak si ale vytvořil velmi dobrou pozici pro celkový úspěch. Na třetím místě skončil Němec Andreas Klöden, jenž byl loni za Kreuzigrem druhý. Po dnešku na něj ztrácí tři sekundy, o další sekundu zpět je čtvrtý George Hincapie z USA.

Nejlepší český cyklista se představil v akci poprvé po více než měsíční pauze, kterou měl po triumfu v jiném švýcarském závodu Kolem Romandie. Ten je stejně jako Tour de Suisse zařazen do elitní kategorie ProTour.

V neděli čeká peloton stopadesátikilometrová etapa se startem a cílem v Davosu, závod končí v neděli 21. června.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...