11. listopadu 2012 14:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Krýzl bodoval ve slalomu v Levi 25. místem, vyhrál Myhrer

Český lyžař Kryštof Krýzl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český lyžař Kryštof Krýzl | foto: Reprofoto

LEVI (Finsko) Ze tří českých lyžařů bodoval v úvodním slalomu Světového poháru ve finském Levi jen Kryštof Krýzl, který obsadil 25. místo. Závod vyhrál Švéd André Myhrer. Nejlepší slalomář loňského ročníku zvítězil o šest setin sekundy před držitelem velkého křišťálového glóbu Rakušanem Marcelem Hirscherem.

Po prvním kole byl Krýzl šestadvacátý. Po druhé jízdě si mírně polepšil, ale spokojený s ní nebyl. "Nevytěžil jsem z toho to, co jsem chtěl. Chtěl jsem v druhém kole předvést povedenější jízdu. Rezervy jsem měl na tom krpálu, takže bylo v mých silách jet o pár desetinek rychleji," řekl stanici Eurosport.

Ondřej Bank, který startoval až s číslem 63, skončil v prvním kole na 46. pozici. Od postupu ho dělilo 55 setin. Filip Trejbal, jenž měl jen o něco výhodnější startovní číslo 49, obsadil 58. místo.

Krýzl, jenž v zahajovacím obřím slalomu v Söldenu těsně neprošel do bodované třicítky, byl celkově s vystoupením ve Finsku spokojený. "Je to super. Cítím se docela dobře, možná to bylo ještě trochu nervozitou. Bude to ale hodně nabušená sezona, bude to strašně vyrovnané. Dostat se do třicítky bude hodně těžké. Nepamatuju, aby na třicítku bylo potřeba být sekundu a půl za prvním," konstatoval.

Závod ovlinila mlha

"Závod poznamenala hustá mlha. "Byla nepříjemná, mělo to vliv i na kvalitu sněhu," prohlásil Krýzl, jenž zaostal za vítězným Myhrerem o 2,35 sekundy.

Myhrer uhájil vedení po prvním kole, i když Hirscher ukrojil z jeho náskoku 21 setin. Na stupně vítězů je doprovodil další Švéd Jens Byggmark, který byl třetí i v polovině závodu.

Myhrer vyhrál třetím slalom za sebou. Minulou sezonu SP zakončil triumfy v Kranjské Goře a Schladmingu. Celkem má na kontě pět vítězství, všechny ve slalomu. "Po minulé sezoně jsem si dopřál pauzu, protože hlavně moje záda si to zasloužila. Pak jsem dobře potrénoval a myslím, že už jsem ve špičkové formě," liboval si devětadvacetiletý Švéd.

ČTK, Lidovky.cz