12. prosince 2011 15:46, aktualizováno  16:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová dostala pokutu. Tu uhradí organizátoři turnaje

ročenka 2011 Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ročenka 2011 Kvitová | foto: ČTK

PERTH Petra Kvitová dostane stejně jako všechny ostatní hráčky, které se na přelomu roku zúčastní Hopmanova poháru, blíže nespecifikovanou pokutu za porušení pravidel ženské tenisové asociace WTA. Jak uvedly servery Daily Tennis News a 10sballs, pokutu za hráčky uhradí organizátoři tradičního turnaje smíšených dvojic, který se v Perthu koná od 31. prosince do 7. ledna.

Tenistky startující na Hopmanově poháru poruší podle zmíněných webů pravidla WTA tím, že budou startovat na exhibiční akci v době, kdy se hraje turnaj WTA kategorie Premier v Brisbane. "Tohle je záležitost mých manažerů," citoval světovou dvojku Kvitovou, která bude hrát Hopmanův pohár společně s Tomášem Berdychem, server iDnes.

"Nenazýváme to pokutou, ale kompenzací, na které se dohodli organizátoři Hopman Cupu s ženskou asociací WTA," řekl ČTK Karel Tejkal z agentury České sportovní, která Kvitovou zastupuje.

Spolu s wimbledonskou šampionkou Kvitovou budou v Perthu hrát rovněž světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, vítězka Roland Garros Na Li z Číny, Francouzka Marion Bartoliová, Španělka Anabel Medinaová, Australanka Jarmila Gajdošová, Bulharka Cvetana Pironkovová a Američanka Bethanie Matteková.

Wozniacká se 1. ledna zúčastní v Thajsku exhibice spolu s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, ale za tu pokutu nezaplatí, jelikož dostaly s Azarenkovou od WTA výjimku. Mluvčí WTA Andrew Walker vysvětlil pro Daily Tennis News, že důvodem výjimky je jiný formát počítání zápasu a fakt, že výtěžek utkání, kterého se zúčastní i Paradorn Srichaphan a Američan John Isner, půjde na dobročinné účely.

ČTK, Lidovky.cz