Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvitová se vrací na turnaje a v lednu se chystá na Hopman Cup

Sport

  17:49
PROSTĚJOV - Po více než měsíční přestávce se wimbledonská vítězka Petra Kvitová vrátí v příštím týdnu do turnajového dění. Podle plánu ji čeká start v Torontu, poté v Cincinnati a pak už přijde na řadu grandslamové US Open v New Yorku.Před pátečním odletem také oznámila, že se v lednu představí poprvé v kariéře v Hopmanově poháru, tradiční soutěži smíšených tenisových dvojic. Jejím partnerem bude v Austrálii Tomáš Berdych.

Petra Kvitová. foto: ČTK

"Smíšené čtyřhry moc často nehraji, ale tato možnost mě láká a těším se na ni. Navíc se bude v mixech bojovat o medaile i na olympijských hrách v Londýně," přiblížila Kvitová novou motivaci. Do zbytku tenisového roku jde s vědomím, že pokud se jí bude dařit podobně jako dosud, mohla by se postupně probojovat až na druhé místo světového žebříčku. Příliš si ale podobné myšlenky nepřipouští.

"To bych musela všechno vyhrát. Cíle si žádné nedávám. Chtěla bych hrát jako ve Wimbledonu. I když bude těžké udržet formu, protože tam se mi velmi dařilo," vrátila se aktuální světová sedmička k životnímu úspěchu. Před rokem se jí právě po Wimbledonu nedařilo. Na turnajích v Portoroži, Istanbulu, Kodani, Montrealu a New Havenu vypadla vždy hned v prvním kole.

Petra Kvitová slaví titul z Wimbledonu v rodném Fulneku.

Na US Open se dostala do třetího. "Ten výsledek z New Yorku bych ráda zopakovala. Přece nemohu říci, že jedu vyhrát. Chci hrát co nejlépe a dostat se co nejdál," dodala se skromným úsměvem Kvitová, jež letos pozměnila zápasový program a starty ve třech turnajích bezprostředně po Wimbledonu vynechala.

Po oslavách wimbledonského vítězství dala na čas prostor odpočinku, pak už začala nabírat kondici ve Vysokých Tatrách. Mezitím si také léčila svalové zranění. "Sem tam mě něco pobolívá. Ale jsem hlavně unavená z tréninku. V Tatrách jsem dostala kondičně zabrat. Teď bych měla z této práce těžit v další části sezony," slibuje si Kvitová.

V Prostějově kvůli přípravě na zámořskou část sezony trénovala na otevřeném betonovém kurtu. Majitel tamního TK Plus Miroslav Černošek vyhověl přání obou českých jedniček Kvitové a Berdycha a nechal jeřábem zvednout a odsunout konstrukci nafukovací haly, která nad dvorcem celoročně zakrývala prostor.

Petra Kvitová.

Právě beton byl v minulosti Kvitové nejoblíbenější povrch před trávou. Po wimbledonském úspěchu to je už naopak. "Ale rychlý povrch mi nevadí. Podmínky jsou na něm pro všechny stejné," řekla. "A prostějovský beton byl podle mého názoru stejně rychlý jako ten na US Open," dodala Kvitová, jejíž nejčastější sparingpartnerkou v přípravě byla Lucie Šafářová.

S blížícím se návratem na kurty pak Kvitová ujistila, že se po přestávce neobává zvýšené nervozity. "Bude stejná jako před každým prvním zápasem," dodala Kvitová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat