Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvitová: Semifinále Turnaje mistryň? Dobrý konec sezony

Sport

  18:49
ISTANBUL (od naší zpravodajky) - Sezonu 2013 má za sebou. Bilance: dva turnajové tituly, čtvrtfinále Wimbledonu, semifinále Turnaje mistryň a v samotném závěru úspěšná série 13 výher ze třinácti zápasů. "Brala bych konec sezony hodně pozitivně," říká česká tenistka Petra Kvitová.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Posledním letošním duelem 23leté tenistky na okruhu WTA bylo semifinále Turnaje mistryň proti Číňance Li Na, s Číňankou prohrála 4:6, 2:6.

Byla to únava, která vám nedovolila předvést lepší výkon?
Nesváděla bych to na ni. V pátek s Kerberovou to byl vypjatý zápas, vzal mi docela dost sil, ale cítila jsem se dobře a první set jsem se dostala zpátky do hry. Bohužel jsem nezvládla ideálně svůj servis za stavu 4:4, to bylo zlomové. Po prvním setu jsem už cítila, že mi trochu dochází. Proti takové hráčce jako je Li Na bylo těžké dostat se zpátky. Byla dobře připravená, běhala ostošest , hrála výborně ze základní čáry.

Jak se vám běhalo vám s ní?
V prvním setu jakž takž, i když ostošest to nebylo. V tom druhém už jsem byla u každého úderů později, ruka to pak měla o dost těžší a na podání se to taky hodně podepsalo.

Jak vnímáte semifinále na Turnaji mistryň?
Kdyby mi po US Open někdo řekl, že se kvalifikuju a budu tady v semifinále, tak bych si myslela, že není normální. A za pár dní to budu brát ještě líp, než to beru teď. Bylo to docela dobré ukončení sezony. 

Na podzim jste angažovala nového kondičního trenéra Marka Všetíčka. Byla to - i vzhledem k výsledkům z podzimu - zásadní změna ve vašem týmu?
Vzhledem k tomu, jak se vyvíjela letošní sezona, to byl impuls a energie, která celému týmu prospěla.

Turnajový titul a dvě semifinále za poslední týdny jsou slibným odrazovým můstkem do další práce, viďte?
Brala bych konec sezony hodně pozitivně. Je důležité, že výsledek kondiční přípravy už byl vidět na těchto třech turnajích a myslím, že se to přenese i do dalšího tréninku. Dodá  mi to sebedůvěru a víru, že to půjde. Vím, že jsem schopná hrát na vyšší úrovni. Doufám, že to bude pokračovat. 

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat