Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová: Semifinále Turnaje mistryň? Dobrý konec sezony

Česká tenistka Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Petra Kvitová | foto: Reuters

ISTANBUL (od naší zpravodajky) Sezonu 2013 má za sebou. Bilance: dva turnajové tituly, čtvrtfinále Wimbledonu, semifinále Turnaje mistryň a v samotném závěru úspěšná série 13 výher ze třinácti zápasů. "Brala bych konec sezony hodně pozitivně," říká česká tenistka Petra Kvitová.

Posledním letošním duelem 23leté tenistky na okruhu WTA bylo semifinále Turnaje mistryň proti Číňance Li Na, s Číňankou prohrála 4:6, 2:6.

Byla to únava, která vám nedovolila předvést lepší výkon?
Nesváděla bych to na ni. V pátek s Kerberovou to byl vypjatý zápas, vzal mi docela dost sil, ale cítila jsem se dobře a první set jsem se dostala zpátky do hry. Bohužel jsem nezvládla ideálně svůj servis za stavu 4:4, to bylo zlomové. Po prvním setu jsem už cítila, že mi trochu dochází. Proti takové hráčce jako je Li Na bylo těžké dostat se zpátky. Byla dobře připravená, běhala ostošest , hrála výborně ze základní čáry.

Jak se vám běhalo vám s ní?
V prvním setu jakž takž, i když ostošest to nebylo. V tom druhém už jsem byla u každého úderů později, ruka to pak měla o dost těžší a na podání se to taky hodně podepsalo.

Jak vnímáte semifinále na Turnaji mistryň?
Kdyby mi po US Open někdo řekl, že se kvalifikuju a budu tady v semifinále, tak bych si myslela, že není normální. A za pár dní to budu brát ještě líp, než to beru teď. Bylo to docela dobré ukončení sezony. 

Na podzim jste angažovala nového kondičního trenéra Marka Všetíčka. Byla to - i vzhledem k výsledkům z podzimu - zásadní změna ve vašem týmu?
Vzhledem k tomu, jak se vyvíjela letošní sezona, to byl impuls a energie, která celému týmu prospěla.

Turnajový titul a dvě semifinále za poslední týdny jsou slibným odrazovým můstkem do další práce, viďte?
Brala bych konec sezony hodně pozitivně. Je důležité, že výsledek kondiční přípravy už byl vidět na těchto třech turnajích a myslím, že se to přenese i do dalšího tréninku. Dodá  mi to sebedůvěru a víru, že to půjde. Vím, že jsem schopná hrát na vyšší úrovni. Doufám, že to bude pokračovat. 

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...