6. února 2010 16:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová srovnala stav Fed cupu na 1:1

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Spokojená Kvitová.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spokojená Kvitová. | foto: ČTK

BRNO České tenistky hrají po úvodním dnu v 1. kole Fed Cupu s Německem nerozhodně 1:1. První bod domácího týmu v Brně dnes získala Petra Kvitová, která ve druhé dvouhře porazila německou jedničku Andreu Petkovicovou 6:4 a 6:4. Předtím Lucie Šafářová prohrála s Annou-Lenou Grönefeldová dvakrát 2:6.

O svém úspěchu nad soupeřkou, jež je v žebříčku o 19 míst výš, rozhodla Kvitová soustředěnou hrou, kterou předváděla od úvodních míčků. K sebevědomému výkonu přidala důrazné podání, při němž podle potřeby měnila rotaci i směr.

Důležitým okamžikem prvního setu byla za stavu 3:3 sedmá hra. Němka při vlastním podání vedla 40:0, ovšem Kvitová úspěšnými údery s přispěním chyb soupeřky postupně skóre otočila a Petkovicová zakončila game dvojchybou. Do té doby tuhá bitva se začala vyvíjet ve prospěch české hráčky. Kvitová i díky pestřejším úderům a vytrvalému tlaku do soupeřčina bekhendu vyhrála první sadu za 45 minut.

V úvodu druhého setu ještě přitvrdila a soupeřku drtila přesnými returny i jistým podáním. Připsala si na své konto další čtyři hry a utkání spělo k rychlému závěru. Houževnatou Petkovicovou ale nepříznivý stav 0:4 nezlomil.

Při vlastním podání se rodačka z bosenské Tuzly vrátila k přesné hře z úvodu zápasu a začala Kvitovou prohánět po dvorci. Českou hráčku to na chvíli vyvedlo z míry, ale zvrat nepřipustila díky důraznému podání.

Proměnila hned první mečbol, když její druhé podání zahrála Petkovicová do sítě.

ČTK
  • 0Diskuse

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly
V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zvítězil výrobek Mamavis – univerzální zábal, který přináší nemocnému komfortní využití tradiční léčebné metody Vincence Priessnitze.